P0

Miestas

Seniūnaičiai – už Locmanų namo išsaugojimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-20


Klaipėdos seniūnaičių sueigos atstovai informavo, kad jų sueigos metu buvo nutarta kreiptis į Klaipėdos merą su prašymu, kad pastarasis kreiptųsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, siekiant išsaugoti AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) teritorijoje esantį Locmanų namą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Prašyti stabdyti griovimo darbus, išsaugoti pastatą kaip paveldą. Siūlyti, kad tas pastatas būtų panaudotas visuomenės reikmėms. Taip pat kreiptis į miesto Tarybą ir savivaldybės administraciją su prašymu inicijuoti Locmanų namo įtraukimo į vietinių kultūros paminklų sąrašą ir teisinės apsaugos suteikimo procesą. Reikalauti, kad šis namas būtų rekonstruojamas bei suteikiama jam pirminė išvaizda”, – rašoma sueigos protokole.

Jos metu taip pat buvo nutarta kreiptis į vietinį Kultūros paveldo vertinimo skyrių, kad jis įvertintų ir nustatytų vertingąsias pastato savybes ir įtrauktų šį pastatą į kultūros paveldo sąrašą, „nes istoriškai jis yra labai vertingas”. Numatyta kreiptis ir į Kultūros paveldo departamentą su prašymu, kad Locmano namas būtų įtrauktas į saugomų paveldo objektų registrą.


  2019-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt