P0

Fotoreportažai, Politika

Rinkimai baigėsi (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-26


Sekmadienį 20 val. baigėsi balsavimas II prezidento rinkimų ture ir Europarlamento rinkimuose.

Dėl prezidento posto kovoja 31,31% balsų pirmajame rinkimų ture sulaukusi Ingrida Šimonytė ir 30,94% balsų gavęs Gitanas Nausėda. Į 11 Lietuvai priklausančių vietų Europos Parlamente kandidatus iškėlė 16 partijų ir rinkimų komitetų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki pietų vangiai balsavę ir tik Visaginą pagal aktyvumą lenkę klaipėdiečiai vakarop pradėjo aktyviau eiti prie balsavimo urnų. 20 val. duomenimis Klaipėdoje, įskaitant balsavusius iš anksto, rinkėjų aktyvumas pasiekė 50,84 proc. Klaipėdos ir Kretingos rajonuose balsavo 54,06 ir 52,69, Šilutės rajone – beveik 47,35, Palangoje – 64,89 proc. rinkėjų. Neringoje tradiciškai balsuota aktyviausiai  – savo balsus atidavė daugiau nei 66,51 proc. neringiškių rinkėjų. Iš viso savo pilietinę pareigą visoje šalyje atliko 53,43 proc. rinkėjų.

Prezidento rinkimuose teisę dalyvauti turėjo tik Lietuvos Respublikos piliečiai, o rinkimuose į Europos Parlamentą – ir nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai. Balsuoti prezidento rinkimuose turėjo teisę 2 487 745 rinkėjai, rinkimuose į Europos Parlamentą – 2 488 841 pilietis.

Vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais, valstybėms narėms draudžiama oficialiai skelbti rinkimų į Europos Parlamentą valstybėse narėse rezultatus, kol vyksta balsavimas bent vienoje valstybėje narėje. Šiais metais vėliausiai užsidarys Italijos balsavimo patalpos. Lietuvoje tuo metu bus vidurnaktis. Vadinasi, nors vos tik uždarius rinkimų apylinkes bus pradėti skaičiuoti rinkimų rezultatai, tačiau VRK rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus turės teisę pradėti skelbti tik po vidurnakčio.

Policija praneša iš viso per išankstinį balsavimą gavusi 14 pranešimų apie galimus pažeidimus, tačiau ikiteisminių tyrimų nepadėta. Didžioji dalis gautų pranešimų – dėl neleistinos agitacijos.


  2019-05-26

  Vienas komentaras apie “Rinkimai baigėsi”

  1. AvatarSkaistė Marija Turauskaitė (IP: 84.15.187.228)

   Tik už Gitana Nausėda

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt