P0

Miestas, Svarbu

Kodėl iki šiol neapgyvendintas socialinis būstas? (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-28


Su „Atvira Klaipėda” susisiekusi skaitytoja Rasa stebėjosi, kodėl iki šiol neapgyvendintas namas Irklų g. 1., skirtas socialiai remtiniems žmonėms.

„Jūs rašėte, kad namas turėjo būti dar pernai priduotas, tačiau iki šiol jis tebestovi tuščias. O pernai buvo per visur trimituojama, kad jau va tuoj tuoj bus visų laukiančiųjų įkurtuvės”, – mums atsiųstame laiške rašo Rasa.

Pradėjus domėtis, regis, tokiu paprastu klausimu, teko rinkti ne vieno miesto valdininko telefono numerį, tačiau tikroji užsitęsusio namo apgyvendinimo priežastis taip ir liko iki galo neaiški.

Įkurtuvės dėl biurokratinių procedūrų socialiniame būste Irklų gatvėje užtruko. Palmiros Mart nuotr.

Nors Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė sakė esą šis klausimas turi būti adresuotas ne jai, ji pripažino, jog šio skyriaus darbuotojai namą apgyvendinti yra pasirengę.

„Aš galiu apgyvendinti ir siūlymus žmonėms siųsti tada, kada yra pastatas priimtas, registruotas registre, yra suteikti butai, unikalūs butų numeriai. Šiandien dienai namas nėra įregistruotas registre, nors gegužės 3 d. jis yra priimtas”,  – sakė D. Netikšienė. Jos teigimu, skyrius seniai turi paruošęs minėtame name žmonių apgyvendinti sąrašus, bet negali to padaryti dėl esą kitų savivaldybės administracijos skyrių neužbaigtų procedūrų.

Kartu vedėja dar patikslino, jog, jos žiniomis, buvo problemų dėl priešgaisrinės apsaugos, neva keitėsi kažkokie statybos reglamentų reikalavimai.

„Komisijoje priešgaisrinės apsaugos atstovas atsisakė pasirašyti aktą, kol nebus atlikti kažkokie papildomi darbai”, – sakė ji. Be to, namo registracija esą kliūna ir dėl to, kad iki šiol nėra patikslinti žemės sklypo duomenys.

„Yra išsiųstas prašymas Nacionalinei žemės tarnybai, kuri sakė, jog ne anksčiau kaip per mėnesį tuos duomenis patikslins”, – teigė D. Netikšienė.

Savivaldybės administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, jog šiuo metu yra atliekami minėto žemės sklypo kadastriniai matavimai.

„Žemės sklypas buvo suteiktas tuščias, o pagal nekilnojamojo turto nuostatus pastačius pastatą, nutiesus tinklus ar nugriovus pastatą reikia atnaujinti žemės sklypo kadastro duomenis”, –  paaiškino žemėtvarkininkė, pridūrusi, jog šiuo metu tai ir yra atliekama. Jos teigimu, minėtieji darbai truks apie mėnesį laiko.

Miesto straipsnių vidus

Kad esą viską, kas jų skyriui priklauso padaryti, yra jau padaryta, tikino ir Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Vladas Švedas. Pasak jo, visi yra suinteresuoti, kad minėtas namas kuo greičiau būtų apgyvendintas.

„Visame šitame delsimo ir sąrašų-nesąrašų makalavimo fone norom nenorom kyla visokių negerų minčių”, – taip  savo laiškelį apie užtrukusias įkurtuves socialiniame būste baigia mūsų skaitytoje Rasa.

INFORMACIJA

Irklų g. esantis kol kas neapgyvendintas namas iš viso turi 36 butus: po 9-nis trijų, dviejų ir vieno kambario butus kiekviename aukšte. Pirmajame aukšte bus apgyvendinti turintieji judėjimo negalią: čia nėra slenksčių, pritaikytas įvažiavimas į laiptinę ir į rūsį, net ir dušai pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Šiuo metu mieste jau pradėtas statyti dar vienas socialinis būstas Rambyno gatvėje. 

2018 m. duomenimis, Klaipėdoje išsinuomoti socialinį būstą su šeimos nariais iš viso laukė 1064 asmenys.


  2019-05-28

  2 komentarai “Kodėl iki šiol neapgyvendintas socialinis būstas?”

  1. AvatarIki skausmo (IP: 90.140.134.29)

   O medeliai- pušys – jau varganos… Dar labaiu stebina, kad savivaldybėgali vėlinti viską- atsakomybės jokios, deja.

  2. AvatarDalia (IP: 85.206.9.67)

   Aha, žadėtos įkurtuvės prieš Klėdas žmonėms nusikels kitoms Kalėdoms, nes admininstracija neatliko kažkokių procedūrų . Nuostabu. Kai reikalai su socialiai pažeidžiamais žmonėmis, kurie kenčia ir tyli, galima ir nusispjauti. Tegu stovi ir pelyja tas namas, kol procedūros NEatlikinėjamos 😀

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt