P0

Fotoreportažai, Sveikata

Mieste – dar vienas gyvybes gelbstintis prietaisas

Avatar

Martynas Vainorius
2019-05-28


ROTARY klubas „Karalienė Luizė“ antradienį Klaipėdos savivaldybei oficialiai perdavė išorinį automatinį širdies defibriliatorių, kuris gali išgelbėti žmogaus gyvybę ištikus staigiai širdies mirčiai.

Prietaisas laikomas pirmajame savivaldybės administracijos aukšte, šalia Vieno langelio skyriaus, kuriame priimami visi interesantai. Juo naudotis jau yra apmokyti kai kurie administracijos darbuotojai.

ROTARY klubo „Karalienė Luizė“ narė, Kretingos savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė sakė, kad tokią iniciatyvą vykdo visi šios organizacijos klubai, o veikiantys Klaipėdos krašte padovanos po vieną defibriliatorių įvairioms įstaigoms – „nuo Plungės iki Šilutės”.

Klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Vida Stalmokienė tikisi, kad tokią iniciatyvą kaip šis ROTARY projektas „Žadink širdį“ perims ir kitos organizacijos ar verslo įmonės.

Savivaldybės pastate Liepų g. 11, kur įrengtas šis prietaisas, dirba daugiau nei 260 žmonių, per mėnesį apsilanko apie 1400–1800 interesantų.

Šiuo metu uostamiestyje įmonėse ir įstaigose yra įrengta 16 defibriliatorių. Balandžio viduryje toks prietaisas Lietuvos širdies asociacijos dėka atsirado Klaipėdos dramos teatre, bendrovė „Lidl Lietuva“ pernai vasarį buvo pranešusi, kad visose jos valdomose parduotuvėse yra įrengti išoriniai automatiniai širdies defibriliatoriai.


2019-05-28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt