P0

Fotoreportažai, Miestas

Japoniško sodo pradžią palaimino japonai (6)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-29


Klaipėdoje viešinti gausi Japonijos Kudžio miesto delegacija su meru Joji Endo priešaky trečiadienį, lydima uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko, lankėsi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

Kudžio miesto merą pasitiko tarnybos vadovė Ulijana Petratienė. Palmiros Mart nuotr.

Čia abu susibičiuliavusių miestų merai įkasė vadinamąją laiko kapsulę bei pasodino sakurą, taip simboliškai pažymėdami japoniško sodo šios tarnybos kieme gimimo pradžią.

Svečius trumpu koncertu pasveikino S. Šimkaus konservatorijos studentai, o klausos negalią turinčių vaikų trio gestų kalba atliko lietuvių liaudies dainą „Išėjo tėvelis į mišką”.

Pedagoginės psichologinės tarnybos atstovai svečius supažindino su savo darbo specifika bei pristatė planuojamo kieme kurti japoniško sodo projektą.

Kudžio miesto delegacijai buvo pristatytas ir miesto savivaldybės lėšomis netoliese kuriamas japoniškas parkas, o V. Grubliauskas sakė, jog šiame nedideliame Klaipėdos mikrorajone, įgyvendinus abu projektus, su jau esama sakurų alėja bus daugiausiai Japonijos visoje Lietuvoje.


Japoniško sodo įrengimas Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje taryboje finansuojamas, įgyvendinant vadinamąją Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną (Lat-Lit) programą. Sode bus vykdomos įvairios terapinės veiklos, užsiėmimai su vaikais, tėvais, pagalbos specialistais, pedagogais, taip patį įvairūs edukaciniai renginiai.

Minėtas projektas bus įgyvendinamas 2019-2021 metais, jo vertė – beveik 60 000 eurų.


2019-05-29

6 komentarai “Japoniško sodo pradžią palaimino japonai”

  1. Labai gerai. Varyk Grebly ir kask daugiau sakuru. Karmos taskai ir zinomumas Lt Eu ir Jap.

  2. Tegul japonams senamiesčio sudarkymo projektus parodo su medžių iškirtimu ir lėšų pasisavinimu… Gėda.

    • O visuomenei apie pseudoprojektus pranešti neturi lėšų!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt