P0

Svarbu, Verslas

Vėl pinga gyvatukas ir karštas vanduo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-31


Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba nustatė jos kainą birželiui – ji  sieks 3,09 ct/kWh be PVM. Tai reiškia, kad už gyvatuką ir karštą vandenį jau nuo rytojaus bus mokama beveik ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus ir 4,62 proc. mažiau nei gegužę, kai irgi buvo fiksuojamas kainos mažėjimas.

„Klaipėdos energijos” šilumos tarifas pernai birželį siekė 4,09, šią gegužę – 3,24 ct/kWh.

Palmiros Mart nuotr.

Šiluma bus pigesnė net ir nepaisant to, kad beveik visą mėnesį dėl planinio remonto darbų neveiks didžiausias iš šiltojo sezono metu visą poreikį patenkinančių nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) UAB „Fortum Klaipėda”.

Lyginant su praėjusiais metais visi privatūs NŠG savo parduodamos šilumos kainą vidutiniškai sumažino vidutiniškai 36 proc. Brango tik pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose gaminama šiluma – nuo 1,88 iki 2,87 ct/kWh. Juose šiluma bus gamina tik tuo atveju, jei NŠG nepatenkins viso uostamiesčio ir Gargždų poreikio. Pigiausią šilumą iš NŠG birželį tieks AB „Klaipėdos baldai”, prašanti 0,48 ct/kWh.

Birželį tuo metu, kai nedirbs „Fortum Klaipėda” jėgainė, „Klaipėdos energija” yra suplanavusi atnaujinti ir šilumos trasą, esančią Statybininkų prospekte. Tad tokių remonto darbų metu nebus perkama šiluma ir iš UAB „Home group”, nes ji keliauja būtent per šią atkarpą. „Home group” birželiui pasiūlė šilumą tiekti už 0,58 ct/kWh (trečias pagal mažumą tarifas), tačiau dėl minėtosios trasos remonto iš jos bus nupirkta tik trečdalis pasiūlytos šilumos. Bet net ir tuo atveju jei būtų superkama visa šios įmonės pagaminta šiluma, ji patenkinti tik apie dešimtadalį prognozuojamo poreikio.

Pietinei Klaipėdos daliai už gyvatuką ir karštą vandenį birželį teks mokėti šiek tiek mažiau ir dėl to, kad 10-15 dienomis padidintu slėgiu bus bandomi šilumos tinklai, esantys į pietus nuo Kauno gatvės. Hidraulinių bandymų metu vartotojams nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti, todėl „Klaipėdos energija” rekomenduoja užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.


  2019-05-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt