P0

Vasara 2019

Birželis – vasaros pradžia: sugrįš šiluma

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-01


Po vėsios ir lietingos paskutinės gegužės savaitės vasaros pradžia žada pradžiuginti šiluma ir saule.

Tiesa, pajūry šį savaitgalį dar vyraus gana vėsūs orai, tačiau nuo pirmadienio termometro stulpelis jau peršokos 20 laipsnių padalą ir kasdien kils vis aukštyn.

Nors sekmadienis Klaipėdoje bus saulėtas, šiluma dar nelepins – dieną įšils vos iki 15 laipsnių. Užtat pirmadienį jau galėsime džiaugtis 24 laipsnių šiluma bei nestipriu, nepastovios krypties vėju.

Panašūs orai laikysis ir antradienį, o štai trečiadienį jau galima ir iki 26 laipsnių siekianti kaitra, kuri į miestą atneš tvankumą.

Baltijos jūros vanduo dar neįšilęs, ties Klaipėda ir Nida jūros vandens temperatūra kol kas – vos 12 laipsnių. Palmiros Mart nuotr.

Pagal išankstines prognozes dėl karštų oro masių nuo ketvirtadienio visoje šalyje numatomos trumpalaikės liūtys su perkūnija, o penktadienį ir ateinantį savaitgalį galimas ir škvalas su gerokai sustiprėjusio vėjo gūsiais.

Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos duomenimis, jau galima maudytis upėse ir kai kuriuose ežeruose. Tačiau Baltijos jūros vanduo dar neįšilęs. Ties Klaipėda ir Nida vandens temperatūra kol kas – vos 12 laipsnių.

Šilutė – rekordininkė

Birželis – vėsiausias vasaros mėnuo. Paskutiniųjų 30-ties metų duomenimis, vidutinė mėnesio temperatūra svyruoja tarp 15-16 laipsnių, o pajūryje ir Žemaitijoje – dar laipsniu žemesnė.

Aukšta temperatūra išsiskyrė 1968-ųjų vasaros pradžia: tada Šilutėje buvo fiksuotas absoliutus šio mėnesio rekordas, termometro stulpeliui birželio 19-ąją pakilus net iki 34,4 laipsnių karščio. Tačiau Šilutė yra ir priešingo rekordo savininkė. Joje 1977 metų birželio 1 d. užfiksuotas žemiausias oro temperatūros rodiklis, kai termometro stulpelis nusileido ties minus 3 laipsnių padala.

Birželis taip pat yra ir sausiausias sezono mėnuo. Pirmąjį vasaros mėnesį kritulių vidutiniškai iškrenta nuo 40 iki 70 mm. Tačiau beveik kasmet biržely įvairiose šalies vietose kyla trumpalaikės liūtys su perkūnija ir škvalai.

Stipriausia per pastarąjį dešimtį liūtis kilo Telšiuose, kai 2014 metų birželio 6 d. per vos 4 valandas prilijo 83 mm kritulių, t.y. daugiau nei viso mėnesio norma.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-06-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt