Įteiktos regalijos Palangos merui ir garbės piliečiams

Regionas

Šeštadienį Palangos kurhauze vyko dvi iškilmingos ceremonijos: trečiajai kadencijai išrinktam mшesto merui Šarūnui Vaitkui buvo įteiktas Mero ženklas, o už veiklą ir ypatingus nuopelnus Lietuvos Respublikai ir kurortui Palangos miesto garbės piliečio regalijos įteiktos šventojiškiui istorikui, archeologui, kraštotyrininkui, Trijų žvaigždžių ordino kavalieriui Mikui Kostui Balčiui ir ilgamečiam Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūros Žvaigždės parapijos klebonui Vidmantui Griciui.

Naujieji Palangos miesto garbės piliečiai Vidmantas Gricius (kairėje), Mikas Kostas Balčius (dešinėje) ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus. Livijos Grajauskienės nuotr.

Palangos miesto mero regalijas Š. Vaitkui įteikė miesto Tarybos narys akademikas Vladas Žulkus.

Nuskambėjus iškilmingą ceremoniją muzika papuošusių styginių kvarteto „Musica in vivo“, vadovaujamo Kristinos Kupšienės, bei Edmundo Jucevičiaus vadovaujamo Palangos kamerinio choro atliktiems kūriniams, buvo pristatyti naujieji Palangos miesto garbės piliečiai, kuriems meras įteikė regalijas.

Vienuoliktuoju Palangos miesto garbės piliečiu tapo Mikelis (oficialiai Mikas Kostas) Balčius. Vaikštančia Šventosios enciklopedija pelnytai vadinamo M. Balčiaus kandidatūrą už ypatingus nuopelnus Šventajai ir Palangai bei reikšmingą indėlį į šio krašto istorijos bei archeologijos tyrinėjimus teikė Šventosios seniūnijos bendruomenė.

„Bijokite danajų, dovanas teikiančių“, – visiems žinoma Antikos istoriją primenančia fraze pradėjęs savo padėkos kalbą M. Balčius ragino visus nepamiršti savo šalies, savojo krašto, savo giminės istorijos. Ir pakvietė visus atsistoti bei šitaip padėkoti tiems, kuriems gyviems esant padėkot nesuspėta.

Dvyliktuoju Palangos miesto garbės piliečiu inauguruotas ilgametis Šventosios bei Laukžemės parapijų klebonas Vidmantas Gricius, per dvidešimt vienerius metus Šventojoje nuo pamatų pastatęs Švč. Mergelės Marijos Jūros Žvaigždės bažnyčią.

Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijoje tarnystę tęsiantis klebonas V. Gricius dėkojo už taip dosniai įvertintą jo tarnystę Šventojoje ir sakė esąs ypač dėkingas visiems tiems, kurie dvi dešimtis metų gyveno kartu, palaikė jį, ir be kurių pagalbos bažnyčia nebūtų iškilusi.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Prasčiausia COVID-19 situacija - Palangoje

Valstybės duomenų agentūra praneša, kad pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 38 nauji susirgimai COVID-19 infekcija (devyni žmonės susirgo antrą kartą, du ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Regionas

Kviečia į naktinį žygį kuršių praeities labirintais

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia renginių, aktualizuojančių kuršių kultūros palikimą, ciklą, kuris skirtas šiuo metu veikiančiai vieno eksponato parodai „Subtili ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This