P0

Regionas

Įteiktos regalijos Palangos merui ir garbės piliečiams

Livija Grajauskienė

Livija Grajauskiene
2019-06-01


Šeštadienį Palangos kurhauze vyko dvi iškilmingos ceremonijos: trečiajai kadencijai išrinktam mшesto merui Šarūnui Vaitkui buvo įteiktas Mero ženklas, o už veiklą ir ypatingus nuopelnus Lietuvos Respublikai ir kurortui Palangos miesto garbės piliečio regalijos įteiktos šventojiškiui istorikui, archeologui, kraštotyrininkui, Trijų žvaigždžių ordino kavalieriui Mikui Kostui Balčiui ir ilgamečiam Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūros Žvaigždės parapijos klebonui Vidmantui Griciui.

Naujieji Palangos miesto garbės piliečiai Vidmantas Gricius (kairėje), Mikas Kostas Balčius (dešinėje) ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus. Livijos Grajauskienės nuotr.

Palangos miesto mero regalijas Š. Vaitkui įteikė miesto Tarybos narys akademikas Vladas Žulkus.

Nuskambėjus iškilmingą ceremoniją muzika papuošusių styginių kvarteto „Musica in vivo“, vadovaujamo Kristinos Kupšienės, bei Edmundo Jucevičiaus vadovaujamo Palangos kamerinio choro atliktiems kūriniams, buvo pristatyti naujieji Palangos miesto garbės piliečiai, kuriems meras įteikė regalijas.

Vienuoliktuoju Palangos miesto garbės piliečiu tapo Mikelis (oficialiai Mikas Kostas) Balčius. Vaikštančia Šventosios enciklopedija pelnytai vadinamo M. Balčiaus kandidatūrą už ypatingus nuopelnus Šventajai ir Palangai bei reikšmingą indėlį į šio krašto istorijos bei archeologijos tyrinėjimus teikė Šventosios seniūnijos bendruomenė.

„Bijokite danajų, dovanas teikiančių“, – visiems žinoma Antikos istoriją primenančia fraze pradėjęs savo padėkos kalbą M. Balčius ragino visus nepamiršti savo šalies, savojo krašto, savo giminės istorijos. Ir pakvietė visus atsistoti bei šitaip padėkoti tiems, kuriems gyviems esant padėkot nesuspėta.

Dvyliktuoju Palangos miesto garbės piliečiu inauguruotas ilgametis Šventosios bei Laukžemės parapijų klebonas Vidmantas Gricius, per dvidešimt vienerius metus Šventojoje nuo pamatų pastatęs Švč. Mergelės Marijos Jūros Žvaigždės bažnyčią.

Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijoje tarnystę tęsiantis klebonas V. Gricius dėkojo už taip dosniai įvertintą jo tarnystę Šventojoje ir sakė esąs ypač dėkingas visiems tiems, kurie dvi dešimtis metų gyveno kartu, palaikė jį, ir be kurių pagalbos bažnyčia nebūtų iškilusi.


  2019-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt