P0

Miestas, Svarbu

Dėl taršos nebus ir baudžiamosios bylos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-03


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, jog priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl „galimai viršytos oro taršos normų gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu dėl, kaip įtariama, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste vykdytos veiklos”.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad toks tyrimas buvo pradėtas pagal asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE) pateiktą informaciją. KIDE prašė ginti ir viešąjį interesą dėl Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) veiklos, tačiau ši prašymo dalis irgi buvo nepatenkinta tiek prokuratūros, tiek pirmosios instancijos teismo.

Pernai metų rugpjūtį buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo, jeigu tai sukėlė pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelės žalos orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams ar atsirasti kitų sunkių padarinių aplinkai.

„Baudžiamojo kodekso 270 straipsnyje būtina sąlyga – padarinių atsiradimas. Žalos grėsmė aplinkai, sveikatai ar gyvybei, jos pobūdis ir dydis gali būti nustatyti tik remiantis kvalifikuotų specialistų išvadomis. Kilusią grėsmę aplinkai, gyvūnijai ar žmonių sveikatai, juolab gyvybei nepakanka vien tik preziumuoti, ją būtina įrodyti. Būtent tai šiame ikiteisminiame tyrime ir siekėme padaryti“, – pranešime spaudai cituojama ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apylinkės  prokurorė Regina Bučinskaitė.

Anot pranešimo, ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes „nepadaryta veika, turinti nusikalstamos veikos požymių”.

„Vertinant surinktų duomenų visumą, konstatuotina, jog duomenų, kad Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste vykdoma veikla sukėlė pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelės žalos orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams, ar atsirasti kitų sunkių padarinių aplinkai, nenustatyta”, – rašoma pranešime.


  2019-06-03

  Vienas komentaras apie “Dėl taršos nebus ir baudžiamosios bylos”

  1. AvatarVaje vaje, kokią (IP: 78.57.214.60)

   KIDE reklamą gerą padarė A.Maldeikienei, dabar jau Europos parlamente nebėda, na gal ir kide šalia prisišlies, padėjėja kokia bus ir gerai viskas bus…
   Meras demokratiją vaizduos, gyventojai dulkes toliau kvėpuos… Sistema tokia, kad rėkiantys eina patys prieš save, tampa įrankiu puikiu dirbančiu atvirkštiniu būdu. Jie kovos, o meras per juos dermokratiją vaizduos…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt