P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Atomazga manekenės byloje – jau čia pat

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-04


Daugiau nei pusantrų metų vykstantis tyrimas dėl mįslingos jaunos merginos žūties, jai iškritus (ar ją išstūmus) iš „Amberton Klaipėda” viešbučio 14-ojo aukšto, artėja prie finišo tiesiosios.

Tai „Atvirai Klaipėdai” patvirtino tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius.

Jis teigė, jog jau gauta pomirtinė psichologinės-psichiatrinės ekspertizės išvada, tačiau esą jos komentuoti jis negalįs. Tą žadama padaryti artimiausiu metu, surengus spaudos konferenciją.

Mergina iš „Amberton Klaipėda“ 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono iškrito 2017 m. lapkričio 20 d. Palmiros Mart nuotr.

„Šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje bus priimtas galutinis sprendimas, tada viską ir paskelbsime”, – teigė prokuroras, atsisakęs patvirtinti, jog byla su kaltinamuoju aktu bus perduota teismui. Esą apie priimtą konkretų sprendimą byloje visiems bus pranešta vienu metu.

Šių metų sausio mėnesį kalbėdamas su „Atviros Klaipėdos” žurnaliste prokuroras buvo sakęs, jog „yra 99 procentai, kad byla eis į teismą”.

„Kol kas bylos rėmai yra galvoje, juos dar reikia susidėlioti”, –  tada mįslingai kalbėjo A. Saunorius.

Priešistorė

22 metų užsienyje modeliu dirbusi lietuvė Dovilė D. buvo rasta negyva Klaipėdoje Naujojo Sodos g. 2017 m. lapkričio 20 d. vakare, apie 19.35 val.

Nustatyta, kad mergina iškirto iš „Amberton Klaipėda“ 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono, į kurį buvo išėjusi parūkyti.

Skelbta, kad viešbučio kambaryje ji buvo apsistojusi kartu su žinomu uostamiesčio prodiuseriu Ričardu P., o lapkričio 20-ąją viešbutyje su jais esą buvo dar vienas asmuo, vardu Aidas, Kretingoje dirbantis medikas.

Viešojoje erdvėje apie šį tyrimą pasirodžius įvairioms nukentėjusiųjų atstovų keliamoms versijoms neva mergina prieš mirtį priverstinai buvo svaiginama narkotinėmis medžiagomis, galbūt – prievartaujama, o pareigūnai esą netinkamai atliekantys tyrimą, Generalinė prokuratūra uždraudė teikti bet kokią informaciją žiniasklaidai apie šio tyrimo eigą.

Praėjusių metų spalį prokuratūros išplatintame pranešime buvo tvirtinama, kad tyrimas „atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas“. Tada teigta, jog byloje sukaupta 11 tomų arba apie 2200 įvairių dokumentų, „kuriuose užfiksuoti reikšmingi tyrimui duomenys”, jog kreiptasi dėl 24 ekspertizių ir kt.


2019-06-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt