P0

Kriminalai ir nelaimės

Prokuroras nori griežtesnės bausmės V. Titovui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-04


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, kad prokuroras Simonas Genys kreipėsi į apygardos teismą su apeliaciniu skundu dėl nuosprendžio Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo byloje, kurioje jis buvo pripažintas kaltu dėl pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir Lietuvos partizaninį judėjimą.

Prokuroro teigimu, apylinkės teismas politikui skyrė neteisingą bausmę ir nepagrįstai išteisino pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį, t.y. dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apygardos teismo prokuroras prašo nuteistąjį pripažinti kaltu pagal visus tris jam inkriminuotus Baudžiamojo kodekso straipsnius ir skirti 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams, taip pat bausmės atidėjimo laikotarpiu įpareigoti būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. bei atsiprašyti nukentėjusiųjų.

Tokios pačios bausmės prokuroras Klaipėdos apylinkės teismo prašė ir pirmojoje instancijoje, tačiau teismas Klaipėdos miesto tarybos nariui gegužės 14 d. nutartimi skyrė piniginę baudą.

„Klaipėdos miesto tarybos narys viešai skelbė melagingus prasimanymus, galinčius nulemti žmonių panieką ar pakirsti pagarbą mirusiojo Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui. Jis viešai niekino ir skatino neapykantą Lietuvos partizanams, jų rėmėjams bei viešai šiurkščiai menkino SSRS įvykdytą genocidą Lietuvos Respublikos teritorijoje prieš ginkluoto pasipriešinimo dalyvius – Lietuvos partizanus. Bylos duomenimis neapykantą kurstančią informaciją kaltinamasis platino sąmoningai, sistemingai ir kryptingai, tai jis darė ir savo socialinio tinklo paskyroje, ir per įvairias rusiškas interneto svetaines bei kitas informavimo platformas. Šie ir kiti tyčiniai teisiamojo veiksmai traktuotini, kaip keliantys grėsmę šalies nacionaliniam saugumui bei yra ypatingai pavojingi. Šių ir kitų aplinkybių visuma, leidžia pagrįstai teigti, kad tik laisvės atėmimo bausmė, šiuo atveju gali atitikti bausmės skyrimo tikslus bei prasmę“, – pranešime cituojamas prokuroras S. Genys.

Apeliacinį skundą su prašymu jį išteisinti žadėjo teikti ir pats V. Titovas.

Sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas pernai metų liepos 23-iąją po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog 2018 m. liepos 18 dieną V. Titovas diskusijos dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago atminimo įamžinimo metu viešai pareiškė, kad Adolfo Ramanausko – Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkstančių piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius, šią informaciją taip pat publikavo savo socialiniame tinkle.

Įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, bet prokurorui.


2019-06-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt