P0

Regionas

Kuršių nerijoje – mažiau suvaržymų?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-06


Seimas ketvirtadienį pritarė Seimo nario klaipėdiečio Simono Gentvilo ir grupės parlamentarų siūlymui pakeisti Pajūrio juostos įstatymą taip, kad jis sudarytų galimybę rekonstruoti Kuršių nerijoje esamus ir buvusius istorinius pastatus.

Teigiama , jog priimtos įstatymo pataisos lengviau leis atkurti ir istorinius pastatus Smiltynėje, pvz, buvusį Strandhalle restoraną.

„Neringai šiandien atvertas kelias padaryti kokybinį šuolį. Kuršių muziejus, nacionalinio parko gamtos mokykla, Smiltynės smuklė, istorinė Juodkrantės jachtų laukimo stotelė, Smiltynės „Strandhalle“ restoranas – vos keletas naujų ir istorinių pastatų, kurių pagal galiojusius griežtus Pajūrio įstatymo draudimus nebuvo galima atkurti arba pastatyti. Nors 12 metų rengtame ir patvirtintame Kuršių nerijos tvarkymo plane šie ir kiti objektai buvo numatyti, iki šiol Pajūrio juostos įstatymas juos atkurti draudė“, – sako S. Gentvilas.

Jo teigimu, šiais pasiūlymais bus sumažinta perteklinių reguliavimų našta būtinų statinių įrengimui ar jų rekonstravimui bei kultūros paveldo objektų atkūrimui.

„Kuršių nerija liks maksimaliai apsaugota ir tai yra mūsų visų interesas. Statybų leidimus galės išduoti tik centrinė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija. Neringos žemė negalės būti privatizuojama, o sklypai skaidomi. Nekeičiamas ir niekaip neredaguojamas tvarkymo plane numatytas teritorijos užstatymas“, – visuomenėje girdimus nuogąstavimus neigė Seimo narys.

2025 metais sukaks 500 metų nuo vadinamosios senosios Smiltynės smuklės (Sandkrug) pastatymo.

Dar praėjusių metų lapkrity lankydamasi Klaipėdos savivaldybėje Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser minėjo, jog šios smuklės, kaip ir kitų istorinių objektų atkūrimui, trukdo itin griežti Pajūrio juostos bei kitų įstatymų ir poįstatyminių aktų reikalavimai.

Dabar gi teigiama, jog priimtos Pajūrio juostos įstatymo pataisos atvers kelius ir šio istorinio objekto atgimimui.

Pranešama, jog minėtos įstatymo pataisos buvo rengtos, bendradarbiaujant su Neringos savivaldybe ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.


  2019-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt