P0

Kultūra

Startuoja jubiliejinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-06


Jau šiandien, ketvirtadienį, prasideda jubiliejinis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Organizatoriai praneša, jog Kruizinių laivų terminalą per tris dienas sudrebins 11 išskirtinių pasirodymų, kuriuose publikai koncertuos per 150 garsiausių pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždžių.

Ketvirtadienį nuo 18.30 val. festivalio startą duos viena geriausių ir išradingiausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų grupių – „Memeland“, kurios pradininku buvo dar 1978 m. Pranciškaus Narušio suburtas istorinis „Klaipėdos diksilendas“.

Naują kolektyvo etapą įkvėpė klaipėdiečio saksofonisto Laimono Urbiko noras ir siekis išskirtiniams koncertams suburti tradicinio džiazo mėgėjus. Dabartinis grupės sąstatas, kurio branduolyje – nuo pirmosios kolektyvo įkūrimo dienos grupei priklausantis vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, maestro prof. Saulius Šiaučiulis bei ilgametis grupės narys, būgnininkas Edmundas Federavičius, koncertines programas pristato kartu su geriausia Klaipėdos soliste tituluojama, charizmatiškąja Kristina Jatautaite.

Iškart po jų į sceną žengs Kiko Berenguer kvartetas (nuotr.), publiką pavaišinsiantis unikaliu džiazo ir flamenko muzikos stilių kokteiliu bei mintimis nukelsiantis į saulėtą Ispaniją. Per daugiau nei dvidešimt savo veiklos metų saksofono virtuozas Kiko Berenguer pasirodė svarbiausiuose Ispanijos festivaliuose ir renginiuose, koncertavo Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Italijoje ir JAV. Taip pat bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Richie Cole, Dennis Rowland, Madeline Bell ir kt.

Ketvirtadienio vakaro programą užbaigs ir jausminga, jaukia ir svaiginančia džiazo muzika pamalonins turkiškas šaknis turinti olandų muzikantė Karsu. Dainininkė, pianistė, kompozitorė ir dainų tekstų autorė pakerės išskirtiniu balsu. Karsu  pati parašė beveik visas savo kelių itin sėkmingų ir labai gerai muzikos kritikų įvertintų albumų dainas. Beje, antrasis jos albumas prieš trejus metus laimėjo publikos apdovanojimą viename iš geidžiamiausių ir seniausiai organizuojamų Nyderlandų muzikos apdovanojimų „Edison Jazzism“.

Iš viso per tris dienas festivalyje pasirodys atlikėjai iš Lietuvos, Ispanijos, Turkijos, Lenkijos, JAV, Danijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Izraelio.


  2019-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt