P0

Kultūra

Muzikinis teatras vasarą pasitinka ant bangos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-07


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras vasarą pasitinka pristatydamas naują stilių. Naujasis teatro logotipas vaizduoja virš penklinės iškilusią bangą, kurios forma primena būsimojo pastato fasadą.

Pranešama, kad modernus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vizualinis įvaizdis buvo kuriamas siekiant glaudesnio ryšio su auditorija ir kartu gerbiant istorinę uostamiesčio teatro tradiciją. Naujasis įvaizdis atsispindės visuose vizualinio stiliaus elementuose ir komunikacijos priemonėse.

Ankstesnį logotipą Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naudojo net tris dešimtmečius. Per šį laikotarpį jis tapo atpažįstamas, tačiau nebeatitiko šių dienų realijų. Tad belaukdamas naujojo pastato  kolektyvas nutarė atnaujinti įvaizdį, pabrėždamas savo, kaip šiuolaikinio regioninio profesionalaus scenos meno centro, prestižą, atvirumą, socialumą ir veiklos tęstinumą. Teatras patvirtino naują prekinį ženklą ir nustatė vieningo stiliaus elementų naudojimo ribas.

Naujasis prekinis ženklas, kaip ir jo pirmtakas, sudarytas iš simbolio ir paties logotipo. Senasis Muzikinio teatro logotipas buvo atnaujintas išsaugant pagrindinę logotipo vizualinio sprendimo idėją – bangą-penklinę, o taip pat pasirinkus spalvinį sprendimą, nenutolstantį nuo jūros mėlio. Jūros banga pabrėžia teatro geografinę lokaciją, o jos komponavimas iš penkių linijų – aliuzija į muzikinę penklinę. Linijų storio kaita ir bangos aukščio asimetrija – nuoroda į dinamišką veiklos vystymąsi. Beje, ieškant grafinio bangos simbolio sprendimo rasta organiška sąsaja su būsimojo pastato architektūrinės dalies sprendiniu. Tarptautiškumui pabrėžti prekinio ženklo logotipo dalis turi lietuvišką ir anglišką versijas.

„Viena iš Muzikinio teatro strateginių krypčių – Naujas teatras, tad belaukdami statybų pabaigos norime suformuoti ir naują stilių. Kuriame naują teatro tapatybę, kuri turėtų galutinai susiformuoti iki būsimojo pastato atidarymo. Teatras turėtų tapti šiuolaikiška ir stilinga, kokybiška ir dinamiška rytojaus talentų kalve“, – pranešime cituojama Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

INFORMACIJA

Muzikinio teatro rekonstrukcija buvo pradėta 2018 m. rudenį. Naujai įrengtoje didžiojoje salėje tilps 700, mažojoje – 200 žiūrovų, tad teatre vienu metu galės lankytis net 900 žmonių. Planuojama įrengti modernią garso ir scenos apšvietimo įrangą, šiuolaikiškus aktorių repeticijų kambarius. Projekte taip pat numatyta išlaikyti išskirtinę senojo pokarinio pastato architektūrinę kompoziciją.

Kultūros straipsnių vidus

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – didžiausias profesionalaus meno kolektyvas ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione. Jame dirba daugiau nei du šimtai darbuotojų. Nuo 2018 m. teatrui vadovauja Laima Vilimienė, teatro orkestro vyriausiasis dirigentas yra Tomas Ambrozaitis.


2019-06-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt