P0

Vasara

Atogrąžų karštis trauksis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-12


Lietuvą bei pajūrį užplūdęs atogrąžas primenantis karštis pamažu trauksis.

Nors ketvirtadienį dar prognozuojama per 30 laipsnių sieksianti kaitra, jau šią naktį bei vėliau dieną pajūry prapliups liūtiniai lietūs su perkūnijomis ir škvaliniais vėjo sustiprėjimais.

Tropiniai karščiai jau sušildė ir Baltijos jūros vandenį: ties Klaipėda vandens temperatūra siekia 19, o ties Palanga ir Nida – net 20 laipsnių. Palmiros Mart nuotr.

O jau penktadienį į pajūrį turėtų sugrįžti ir sąlyginė vėsa – naktį temperatūra svyruos apie 18, dieną – apie 22 laipsnius. Kai kur dar galimas ir trumpalaikis lietus.

Nors savaitgalis vėl numatomas saulėtas, tačiau temperatūra dienomis nebekils taip aukštai – svyruos ties 25-26 laipsnių padala.

Nuo kitos savaitės pradžios turėtų sugrįžti ir tradicinė lietuviška vasara su vos per 20 laipsnių siekiančia malonia vėsa.

Sinoptikai primena, kad nusistovėjus kaitrai ir labai aukštai saulės ultravioletinei spinduliuotei, būtina imtis atsargumo priemonių, pasirūpinti mažyliais ir senyvo amžiaus žmonėmis.

Vanduo, pavėsis, pralaidi orui šviesi apranga, kepurė ar skrybėlė bei akiniai su UVI filtrais turi tapti pagrindiniais buvimo lauke atributais. Vidurdienį būtina iki minimumo mažinti fizinį aktyvumą, vengti labai didelių terminių kontrastų – ypač šaltų gėrimų, žemos temperatūros kondicionierių ir kt.

Tropiniai karščiai jau sušildė ir Baltijos jūros vandenį: ties Klaipėda vandens temperatūra siekia 19, o ties Palanga ir Nida – net 20 laipsnių.

Pati karščiausia birželio mėnesio diena užregistruota 2016 metais birželio 25–26 d. – Pakruojyje bei Elektrėnuose termometro stulpelis tada rodė 35,4 laipsnius karščio. Sinoptikai prognozuoja, jog šis rekordas ketvirtadienį bus sumuštas.


2019-06-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt