P0

Svarbu, Švietimas

Nauja mokykla: duotas startas (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-06-19


Klaipėdos miesto savivaldybė trečiadienį pasirašė rangos sutartį su UAB „Versina” dėl naujosios mokyklos statybų Žolynų kvartale.

Rangovas įsipareigojo 10,9 mln. eurų vertės darbus atlikti per 16 mėnesių. Pradinė sąmatinė šios mokyklos vertė buvo 6,8 mln. eurų, tačiau vėliau ji augo dėl to, kad esą iš pradžių nebuvo įvertintas sklypo reljefas ir jame esantys inžineriniai tinklai.

Visgi sutarties pasirašyme dalyvavę Savivaldybės administracijos atstovai tiesiai taip ir neatsakė į klausimą, ar matydami galutinę projekto kainą ir žinodami, kad nuolat abejones dėl pasirinkto sklypo kėlė Žolynų bendruomenė, jie dabar nemano, kad buvo padaryta klaida.

„Buvo vertinama labai daug faktorių, svarbu buvo kokie poreikiai, transporto srautai, koks gatvių pralaidumas. Šitas sklypas buvo pasirinktas dėl lokalizacijos, arčiausiai rajonų, kur yra didžiausias poreikis. Tai ir lėmė, kad buvo pasirinktas jis, nežiūrint į brangesnę statybą”, – sakė Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Tik meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad, jo nuomone, pasirinkta vieta gal ir neideali, bet optimali.

„Be abejo, nėra tikriausiai sklypo, kuris nekeltų abejonių, atlieptų visus lūkesčius. Ar sklypas pasirinktas teisingas, tik laikas parodys, kiek atliepia lūkesčius”, – sakė meras.

Nei Savivaldybės administracijos atstovai, nei  sutartį pasirašęs „Versinos” gamybinio skyriaus vadovas Šarūnas Želnys teigė šiuo metu negalintys įvardinti, kiek konkrečiai atsieis inžinerinių tinklų iškėlimo darbai.

Tiek meras, tiek sutartį pasirašęs Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad bus itin principingai ir atidžiai kontroliuojama tiek statybos darbų kokybė, tiek terminų laikymasis.

„Manau, kad ir aktyvi bendruomenė, po kurios langais vyks statybos, irgi neleis pastatyti ne tokį gerą projektą”, – sakė G. Neniškis.

Kada konkrečiai prasidės statybos Š. Želnys teigė dar negalintis pasakyti, nes pirmiausia bus ruošiamas darbo projektas.

Sutarties pasirašymą ir rangovų pažadus sutvirtino trigubas rankų paspaudimas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Vardindamas didžiausius iki šiol pastatus objektus „Versinos” atstovas minėjo Vilniaus ir Marijampolės atliekų tvarkymo centrus, Klaipėdos Respublikinės ligoninės priestato statybas, dabar darbuojamasi Kauno sporto halėje.

N. Laužikienė savo ruožtu teigė, kad pastačius šią gamtamokslinės pakraipos mokyklą, kurioje galės mokytis iki 600 vaikų, bus pilnai patenkintas šiuo metu egzistuojantis poreikis.

Pasak Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, šalia mokyklos bus įrengtas ir atviras sporto aikštynas, kuriuo galės naudotis ir Žolynų kvartalo bendruomenė.

Rangovo konkurse be „Versinos” dalyvavo dar viena įmonė, bet ji pasiūlė didesnę kainą nei nustatytos lubos ir jos pasiūlymas nebuvo vertinamas.

INFORMACIJA

Mokomasis mokyklos korpusas bus apvalios formos, taip siekiant vizualiai sumažinti jo užimamą plotą ir daugiau ploto skirti esamų želdinių išsaugojimui. Sportinis korpusas bus stačiakampio formos, o abiejų pastatų fasadų apdailai numatytos Klaipėdos tradicinei architektūrai būdingos medžiagos – molio spalvos klinkerinės plytelės, vidaus kiemo fasadų apdailai – natūralios spalvos medienos.

Mokomojo korpuso pirmame aukšte suplanuotos bendrosios paskirties patalpos: 286 vietų aktų salė, biblioteka, 150 vietų valgykla su maisto gaminimo ir valgyklos personalo patalpomis. Antrame aukšte įsikurs pradinukų ir vyresniųjų klasių moksleivių mokymo patalpos. Mokomojo korpuso pastato centre bus įrengta reprezentacinė daugiafunkcė erdvė su amfiteatru. Šios erdvės akcentu taps viduryje suprojektuotas mokslo žinių medis – medinių klijuotų konstrukcijų kompozicija. Mokomojo pastato stogas bus apželdintas – čia numatyta galimybė vykdyti ugdymo(si) procesą šiltuoju metų laiku. 

Sportinio korpuso pirmame aukšte suprojektuotos dvi atskiros universalios sporto salės 1–4 ir 5–8 klasių mokiniams. Tarp šių salių kiekvienai klasių grupei bus įrengtos atskiros drabužinės mergaitėms ir berniukams su dušais ir sanitariniais mazgais. Prie kiekvienos salės numatyti sporto inventoriaus sandėliai. Antrame šio korpuso aukšte suprojektuotos treniruoklių, choreografijos ir aerobikos salės su inventoriaus sandėliais, pedagogų metodinis kabinetas. Prie sportinio korpuso lauke bus įrengtos krepšinio-tinklinio ir mini futbolo aikštelės, 3 juostų bėgimo takas bei šuolių į tolį sektorius. Numatyta galimybė sportinį korpusą eksploatuoti atskirai, nepriklausomai nuo mokyklos darbo laiko, tai yra, po pamokų bei savaitgaliais.


  2019-06-19

  5 komentarai “Nauja mokykla: duotas startas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 46.249.171.8)

   statybos darbu kaina bsu daug didesne, silumos trasu iskelimas, gatves tarp sklypu irengimas.

  2. AvatarValžiažmogiai bus apmulkinti eilinį kartą.... (IP: 88.119.131.176)

   “Versinos” vadovas, p. Vytautas Banys bijo net akis parodyti, matyt statydamas Švyturio areną tiek prisiši……, kad baisinė sarmata…..

  3. AvatarŽinantis (IP: 88.119.131.176)

   Būsimi subrangovai būkit budrūs, gi čia “Versina” buvusi “Vėtrūna” vėl pradeda bujoti. Neįmanoma jiems per tokį terminą pastatyti šio objekto, vadinasi statybų pabaigoje už gautas baudas turės atlyginti subrangovai, kitaip nebus.

  4. AvatarSumerkti nagai nešvarūs (IP: 78.57.224.36)

   Kiek kainavo blogas projektas, kuris laimejo konkursa kodėl nerašote? Juk dabar viską perdarys, forma tik lieka tapati, darbų kaina paskaičiuota blogai, kas atsakingas? Ar išsireikalaus savivaldybė grąžinti pinigus už blogą projektą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt