P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos prokuratūrai vadovaus Vilius Paulauskas? (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-06-20


Antradienį Generalinėje prokuratūros vykusios Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos posėdžio metu buvo įvertinti keturi kandidatai, siekę vadovauti Klaipėdos apylinkės prokuratūrai.

Viešai skelbiamoje Atrankos komisijos išvadoje teigiama, jog didžiausio komisijos narių palankumo sulaukė vilnietis prokuroras Vilius Paulauskas. Jam komisijos nariai skyrė 77,2 balo. Antroje vietoje liko Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žilvinas Šiurna, įvertintas 69,8 balo.

Netrukus paaiškės, kas sės į Klaipėdos apylinkės prokuratūros vadovo kėdę. Palmiros Mart nuotr.

Ar daug nuo geriausiai įvertintųjų atsiliko kiti du buvę kandidatai – Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo skyriaus prokurorai Saulius Galminas ir Vaida Pužauskienė – neskelbiama. Komisija įprastai nurodo tik tų kandidatų, kuriuos rekomenduoja generaliniam prokurorui skirti eiti vadovaujančias pareigas, įvertinimus.

Apie V. Paulauską komisijos išvadoje rašoma, jog jis turi ilgametės praktinio ir vadovaujamo darbo patirties, yra „ramaus būdo, motyvuotas, diplomatiškas, iniciatyvus, konkretus”. Į komisijos narių klausimus, pasak išvados, jis atsakinėjo konkrečiai, aiškiai ir teisiškai pagrįstai. Informuojama, jog kandidatas aktyviai dalyvauja mokymuose bei teisėkūros procesuose.

Antoje vietoje pagal įvertinimą likęs Ž. Šiurna irgi apibūdinamas kaip patyręs, konkretus ir dalykiškas prokuroras, nuolat seminaruose ir mokymuose keliantis  savo kvalifikaciją.

Pažymėtina, jog abu geriausius įvertinimus gavę kandidatai yra ne klaipėdiečiai.

Pirmojo po nepriklausomybės atkūrimo šalies generalinio prokuroro Artūro Paulausko sūnus Vilius darbuojasi Vilniuje, o uostamiesčio prokuratūrai vadovauti siekia jau antrą kartą.

Tuo metu Ž. Šiurna į uostamiestį atvyko iš Naujosios Akmenės, kai Generalinei prokuratūrai dar vadovavo iš ten pat kilęs Darius Valys.

Tąsyk klaipėdiečiai prokurorai, matydami sparčiai karjeros laiptais kopiantį naujoką, beveik atviru tekstu kalbėjo apie jo tiesioginį palaikymą iš D. Valio pusės.

Pažymėtina, kad prokurorų Atrankos komisijos išvada yra tik patariamasis balsas generaliniam prokurorui, renkantis kandidatą. Iš rekomenduotų asmenų jis, nepriklausomai nuo gautų balų, gali kandidatą pasirinkti savo nuožiūra arba nepasirinkti nė vieno ir skelbti naują atranką – taip praktikoje yra buvę ne vieną kartą.

Štai ir skiriant Klaipėdos apygardos vyriausiąjį prokurorą, Evaldas Pašilis pasirinko ne geriausiai Atrankos komisijos įvertintą tuometinį apygardos vadovą Simoną Minkevičių, o nežymiai nuo jo atsilikusią Klaipėdos apylinkės vyriausiąją prokurorę Dalią Pocienę.

Beje, ji stebėtojos teisėmis bei su komisijos narių sutikimu irgi dalyvavo antradienį vykusiame Klaipėdos apylinkės vyriausiojo prokuroro atrankos komisijos posėdyje.

Komentaras

Klaipėdos apygardos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė  

Aš buvau tik stebėtoja, tai yra komisijos prerogatyva, aš negaliu vertinti kandidatų. Kokie argumentai lėmė tokį sprendimą, man yra nežinoma, nes vertinimas vyko man nedalyvaujant. Tačiau tai yra kolegialaus organo sprendimas, todėl su juo, be abejo, aš sutinku. O dabar jau spręsti turės generalinis prokuroras.


  2019-06-20

  2 komentarai “Klaipėdos prokuratūrai vadovaus Vilius Paulauskas?”

  1. Gal šį kartå įvyks stebuklas prokuratūroje ir į pareigas bus paskirtas pirmas – daugiausiai atrankos komisijoje balü surinkęs kandidatas, t.y. V.P. Yra prokuratūros istorijoje buvęs atvejis, kai paskyrė pirmä. Tiesiog tada dalyvavo tik du.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt