„Strandhalle“ atstatymas: visuomenei neįdomu

Miestas, Svarbu

Ieva Korskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-06-21

Komentarų: 0

Viešas susirinkimas, kurio metu buvo pristatomi Smiltynėje suplanuotos prieškarinės smuklės „Strandhalle“ projektiniai pasiūlymai, klaipėdiečių nesudomino. Jame pasirodė tik „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

Projektinius pasiūlymus žemės ūkio bendrovės „Kernai“ užsakymu rengia UAB „Profesionali architektūra”.

Pastato išvaizda kito, tad statinys bus atstatytas pagal paskutinį laikotarpį. Bus įstiklinta lauko terasa, o pagrindiniu pastato akcentu išliks laikrodis, esantis stogo centre. Patekimas į pastatą bus iš dviejų pusių. Didžioji jo dalis bus skirta lankytojams, o mažesnioji – techninėms patalpoms.

Fasado apdailai bus naudojamos medžio dailylentės, stogui – lygios plokščios čerpės (tipas toks pat, koks rastas archeologinių tyrinėjimų metu).

Statinys projektuojamas šiaurės rytinėje sklypo dalyje.

„Pastato pamatų kampų tikslių vietų tyrinėjimo metu nebuvo galimybės nustatyti, karo metu ši teritorija stipriai pažeista bombardavimo metu. Pagal rastų pastato fragmentų kiekį bei senus žemėlapius statinio orientacija parinktą sąlyginai identiška buvusiai, taip pat įvertinta, kad būtų būtų kuo mažesnis poveikis vyraujančiai gamtinei aplinkai“, – rašoma projektinių sprendinių tekstinėje dalyje.

Įrengiant automobilių privažiavimą prie sklypo numatoma PVC korio danga, „kad kuo mažiau susidarytų vizualinės taršos“. Taip pat pagal galiojančius teritorijos plano dokumentus viešoje vietoje yra numatytos septynios automobilių parkavimo vietos, tačiau pasak „Profesionali architektūra“ atstovų, šis sprendimas gali būti kvestionuojamas.

ŽŪB „Kernai“ vadovas, vienas iš dviejų steigėjų Vygandas Kumpys „Atvirai Klaipėdai” prieš porą savaičių buvo sakęs, kad apie statybų pradžios datą kalbėti dar sunku – viskas priklausys nuo projekto parengimo ir derinimo procedūrų, kurios, anot jo, yra ilgiausioji proceso dalis. Tad kol kas esą sunku pasakyti ir investicijų poreikį.

ISTORIJA

„Strandhalle“ buvo vienas įspūdingiausių to meto statinių, bene pagrindinis Smiltynės akcentas. Apie keliasdešimt metrų į šiaurę nuo centrinio Smiltynės paplūdimio, ant paties jūrinio kopagūbrio, restoranas „Strandhalle“ („Paplūdimio halė“) iškilo 1914 m.  Spėjama, kad restoranas nuo žemės paviršiaus buvo nušluotas 1944 metų rudenį. Kasinėjimų metu čerpės rastos išblaškytos į šonus, o cokolinio aukšto plytų sienelės – sudaužytos, perskeltos, tad archeologai darė prielaidą, jog pastatas buvo susprogdintas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Smiltynėje iškilęs radaro bokštas - saugesnei laivybai

Iš Klaipėdos besikeliant Naujosios Smiltynės perkėlos keltais akis užkliūva už Smiltynės pusėje atsiradusio neįprasto statinio. Šiomis dienomis čia iškilo radiolokacinės ...
2024-03-08
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Prie Delfinariumo - naujas pirsas valstybės sienos apsaugos reikmėms

Valstybės sienos apsaugos tarnyba rengiasi pirkti Kopgalio krantinių, Smiltynės g. 2A ir 2B, griovimo ir naujos statybos darbus kartu su ...
2024-01-28
Skaityti daugiau

Regionas

Girtas latvis medikų pagalbos atsisakė, bet akistatos su policija neišvengė

Pasieniečiai, suskubę į pagalbą nuo kelio nuvažiavusio automobilio vairuotojui, įtarė, kad jis gali būti neblaivus. Atvykę policijos pareigūnai vyrui nustatė ...
2024-01-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This