P0

Politikų tribūna

Vytis Radvila: „Kategoriškai nepritariu 49 proc. Senojo turgaus akcijų pardavimui”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-21


Valdančiosios Klaipėdos miesto tarybos daugumos atstovas Vytis Radvila teigia „kategoriškai nepritariantis” praėjusios kadencijos valdžios sprendimui parduoti iki 49 proc. savivaldybės valdomos UAB Senasis turgus akcijų ir gautas lėšas panaudoti prekybinės halės rekonstrukcijai. Šiuo metu jau vykdoma investuotojo paieškos procedūra.

Skaičiuojama, kad Senojo turgaus halės rekonstrukcijai reikia 1,6 mln. eurų. Martyno Vainoriaus nuotr.

V. Radvila 2013 – 2017 m. buvo Senojo turgaus nepriklausomas valdybos narys.

„Pirmaisiais metais pavyko stabilizuoti veiklą ir iš, švelniai tariant, nuostolingos įmonės padaryti “break even”. Siurprizų buvo ten labai daug. Tačiau, išsivalius visas nereikalingas veiklas, subalansavus veiklą ir finansus sekantis etapas turėjo būti Senojo turgaus modernizavimas. Nuo pirmųjų mūsų dienų turguje, akcininkas ir stebėtojų taryba labai aiškiai formulavo uždavinius – „Senasis turgus turi būti senamiesčio atgaivinimo ašis”. Logiška ir racionalu.  2017 m. atsistatydinau iš valdybos, nes procesai judėjo neįtikėtinai lėtai. Darytos galimybių studijos, mano nuomone, buvo labai paviršutiniškos ir iš esmės gerų, kūrybiškų sprendimų nepasufleravo. Pvz., dėl scenarijų, berods, buvo apklausti 5 potencialūs investuotojai”, – savo patirtimi, susijusia su šia įmone savo „Facebook” paskyroje dalinasi politikas.

Anot jo, dabar esminis klausimas yra, ar „verta parduoti pusę turgaus už halės rekonstrukciją”.

„Taip, halė tikrai yra beveik avarinės būklės. Vizijoje numatyta halės rekonstrukcija, nauji šaldytuvai, gražios prekybos vietos. Bet ar tai kurs pridėtinę vertę senamiesčiui? Ar tikrai halės remontas sukurs naujus pirkėjų srautus? Mano nuomone, turgus privalo keistis, nes ir šiai dienai tai yra gėda, kurią turime miesto širdyje”, – abejoja V. Radvila. 

Politikas teigia netikintis, kad finansiniam ar strateginiam investuotojui toks sandoris būtų patrauklus dėl trijų priežasčių: siūlomas akcijų paketas nesuteikia kontrolės; nėra aišku dėl kitų erdvių likimo; nėra padaryti archeologiniai tyrimai.

Mano siūlymas:  skelbiamas ilgalaikės (30 metų) nuomos konkursas; sudaroma investicinių pasiūlymų vertinimo komisija, kurios sudėtyje yra ne tik savivaldybės administracija (akcininkas), bet ir senamiesčio verslininkų asociacijos atstovas, architektų sąjungos atstovas, turgaus prekybininkų atstovas, nepriklausomi vertintojai; iš potencialių nuomininkų prašoma pateikti investicijų į infrastruktūrą planą, architektūrinę viziją; įpareigojimas išlaikyti turgaus funkciją (apibrėžti konkrečiu plotu kv.m.)”, – savo viziją dėsto politikas.

Anot jo, tokiu atveju turgaus teritorija liktų savivaldybės nuosavybė, o nuomininkui nesilaikant įsipareigojimų sutartis būtų nutraukiama ir skelbiamas naujas konkursas.


  2019-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt