P0

Uostas ir jūra

„Didysis akmuo“ matomas ir kaip galimybė Klaipėdos uostui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-02


„Matome atsiveriančias galimybes Klaipėdos uostui, Lietuvos geležinkeliams ir intermodaliniams terminalams Vilniuje ir Kaune, kelių transportui, logistikos centrams – turime maksimaliai jomis pasinaudoti. Šiame kontekste matome galimybę efektyviau panaudoti ir „Rail Baltica“ liniją“, – teigia susisiekimo ministras Rokas Masiulis, dalyvaujantis Baltarusijoje vykstančiame regioninio bendradarbiavimo forume „Industrinis parkas „Didysis akmuo“ – pasaulinių galimybių pavyzdys“.

Forumo metu taip pat numatytas dvišalis susitikimas su Baltarusijos susisiekimo ministru Aleksejumi Avramenko.

„Didžiojo akmens” vaizdas. Nuotrauka iš „Facebook”

„Lietuvos siekis – teikti aukštos kokybės transporto ir logistikos paslaugas bei sukurti palankias sąlygas tranzitiniam krovinių srautui tarp Europos ir Kinijos. Patikima ir efektyvi krovinių logistika nuo Lietuvos ir Baltarusijos valstybių sienos iki Klaipėdos jūrų uosto, atsižvelgiant į augančius industrinio parko „Didysis akmuo“ poreikius, yra viena prioritetinių bendradarbiavimo su Baltarusija sričių“, – pranešime cituojamas R. Masiulis.

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Kauno laisvoji ekonominė zona jau yra pasirašę ketinimų protokolus dėl bendradarbiavimo su industriniu parku „Didysis akmuo“.  Šis Kinijos ir Batarusijos projektas 25 km atstumu nuo Minsko pradėtas įgyvendinti 2010 metais. Daugiau nei 90 kv. km plote turėtų išaugti šiuolaikinis miestas su pramonine zona, mokslinių tyrimų centrais, gyvenamuoju rajonu, prekybos ir laisvalaikio centrais bei poilsiaviete, galinčia priimti 160 tūkst. žmonių.


  2019-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt