P0

Svarbu, Verslas

Vietoje tualeto – komercinės paskirties pastatas (7)

Iveta Danieliūtė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-08


Šalia Lietuvininkų aikštės, Šaulių g. 40A, esantį ilgą laiką apleistą tualetą, pastatytą dar praėjusiame amžiuje, turėtų pakeisti UAB „Segosta“ užsakymu projektuojamas komercinės paskirties pastatas.

Martyno Vainoriaus nuotr.
UAB„Plazma“ vizualizacija

Statybos projekto pasiūlymus pateikė architektūros studija „Plazma“. Juose rašoma, kad čia iškils naujas dviejų aukštų su rūsiu komercinės paskirties objektas. Pirmame ir antrame aukšte numatomi trys stomatologijos ir du grožio paslaugų kabinetai. Rūsyje planuojamos personalui skirtos poilsio, persirengimo, sanitarinės ir grožio salono pagalbinės, techninės patalpos. Įėjimas į saloną numatomas pirmame aukšte iš gatvės pusės.

Projektuose didelis dėmesys skiriamas natūralios šviesos išnaudojimui. Todėl pirmo ir antro aukštų fasadai bus pilnai įstiklinti, o rūsyje įrengtos „šviesduobės“.

„Tokiu būdu sukuriamos pilnavertiškos patalpos ir požeminiame pastato aukšte“, – rašoma projektinių pasiūlymų tekstinėje dalyje.

Papildomos automobilių parkavimo vietos nenumatomos – toks sprendimas motyvuojamas teiginiu, kad pastatas bus statomas miesto centre, kur viešuoju transportu susisiekimas patogus.

Fasadų ir šlaitinio stogo apdailai planuojama naudoti „Rheinzink“ skardos apdaila, o fasadams – tonuotas struktūrinis stiklas paslėptais rėmais.

UAB „Segosta“ direktorius Sergej Goriunov, paklaustas apie planuojamas investicijas, iš pradžių juokavo, kad tualeto tikrai negriaus, o rekonstruos. Neva, jo žmona kadaise labai norėjo nuosavo tualeto, tačiau dabar norai pasikeitė. Tualetas galimai bus viešas, o korespondentams – nemokamas.

Surimtėjęs užsakovas pripažino, kad visgi benamių susitikimų vieta tapęs tualetas turi būti nugriautas. Pašnekovas tvirtino, kad jo įmonė pavargo mokėti turto mokesčius už apleisto objekto išlaikymą ir priežiūrą, taigi čia iškils „tvarkingas pastatas, patrauklus visam miestui“. Pernykščiame miesto Tarybos tvirtinamame apleistų pastatų sąraše, kuriems taikomas maksimalus nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, buvo ir šis objektas.

„Firma „Segosta“ labai mėgsta estetiką. Mes tuo ir užsiimame. Pastatas turi būti lengvas, nematomas, kad neužgožtų Martyno Mažvydo paminklo“, – teigė S. Goriunov.

UAB„Plazma“ vizualizacija

Nors statybos projekto pasiūlymuose nurodyta, kad bus statomas naujas grožio ir stomatologijos salonas, pašnekovas to nepatvirtino. Pasak jo, kol kas dar nėra tiksliai nuspręsta, kokios paskirties patalpos bus įrengiamos. Galvojama apie studiją. Galbūt ten bus kosmetologijos paslaugoms skirta erdvė.

Statybos darbų pradžia ir kiek jos atsieis, anot pašnekovo, dar nežinoma. S. Goriunov vėl šmaikštaudamas sakė, kad kainos Lietuvoje kasdien keičiasi, taigi niekas nežino, kokios jos bus po kelių metų.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Apleistas 1988 m. statybos tualetas UAB „Segosta“ priklauso jau nuo 2011 m.

„Buvo padarytas pirmas projektas, praeitas ir konkursas. Po to apsvarstėme, kad pastatas per aukštas, gremėzdiškas. Pagalvojau, kad šioje vietoje turėtų būti lengvas paviljonas, architektūriškai nematomas daiktas, kad neužgožtų paminklo. Juk miestas irgi turi būti gražus. Todėl nusamdėme kitą talentingų architektų įmonę „Plazma“, – aiškino S. Goriunov.

INFORMACIJA

Susipažinimas su projektiniais pasiūlymais liepos 17 d. galimas J. Karoso g. 14, Klaipėdoje, darbo dienomis nuo 10 iki 17 val. arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt. 

Pasiūlymus galima teikti iki liepos 17 d. raštu T. Ševčenkos g. 16A, Vilnius, arba el. p. info@plazma.lt

Viešas susirinkimas dėl šių projektinių pasiūlymų vyks liepos mėn. 18 d., 17 val. J. Karoso g. 14, Klaipėdoje.


2019-07-08

7 komentarai “Vietoje tualeto – komercinės paskirties pastatas”

  1. Vėl ta pati dainelė. Už mus viską nusprendžia. Informuos prieš įvykusį faktą. Kam tų grožio paslaugų ir stomotologijos centrų, kai už poros žingsnių Lietuvininkų g. 4 kieme statoma grožio klinika su visom cackom ir stomotologinių kabinetų 20-50 m spinduliu apstu. Gal užtenka darkyti senamiestį. Mašinų stovėjimo aikštelės nebus ir į grožio procedūras visi važiuos visuomeniniu transportu😂 Na, tegul nejuokina.

  2. Pavalyti ir nieko nestatyti. Gal užtenka niokoti senamiestį?! Vietos ir taip nėra, bet spraudžiasi nors tu ką! Pavalyti ir pasodinti augalų.

  3. Šioje situacijoje matomai yra kelios esminės problemos .1. Matyt ne viską, kas buvo sovietmečiu pastatyta, reikia parduoti ir taip miestui “nusipirkti” problemą į ją dar įveliant ir kitus. Gal kartais racionaliau būtų tik išardyti nebereikalingą daiktą ir sutvarkyti vietą. 2. Jei jau kažkas vis dėlto nutarė parduodi nebereikalingą miestui buvusią išvietę, ir kažkas ryžosi pirkti (nuomą) tai nors parduodant (kad ir už 1eur) reikėjo pasakyti, kad reikės sutvarkyti kompleksiškai visą skveriuką. Na negalima projektuoti vieno viešos erdvės kampo nieko nežinant kas kada ir kaip sutvarkys visą likusią. Gal tada net pasirodys, kad kitame kampe žymiai geriau sprendžiasi visi klausimai. Na o dabar, tie nuoširdūs paveiksliukai kelia daugiau klausimų nei gali įžvelgti atsakymų.

    • Romai, pasirašau po kiekvienu tamstos žodžiu, bet netikiu, kad gali kas pasikeisti. Vystytojai pastatys, ką numatę, o mes, miestiečiai, sutvarkysim jiems aplinką, t.y. skverą.

    • tikėjimas nepadės :). esam verti tik tiek ir to, ko nusipelnėm

  4. Jei miestas pardavė šį objektą, tai puikiai suprato, kad apleisto niekas nelaikys, kad šioje vietoje atsiras pastatas. Kol kas teikia labai kuklų pasiūlymą.

  5. Va šitam skvere naujo statinio ir nesinorėtų. Norisi tik jį sutvarkyt, gal ir randant vietos mažajai architektūrai, kalbu ne apie tualetą 🙂 Bet esam “ištroškę” naujų statinių, tad labai prieštaraujančių kaip ir nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt