Sveikata

Jolanta Sąlygienė pažeidė įstatymą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-09


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ginekologijos ir endoskopinės ginekologijos skyriaus gydytoja akušerė-ginekologė, šios ligoninės vyr. gydytojo, neseniai laimėjusio konkursą ir toliau eiti šias pareigas, sutuoktinė Jolanta Sąlygienė laiku ir tinkamai nedeklaravo privačių interesų.

VTEK vienbalsiai konstatavo, tokiais veiksmais ji pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus.

Nustatyta, kad J. Sąlygienė nepatikslino savo privačių interesų deklaracijos ir nenurodė duomenų apie atsiradusius savo ir sutuoktinio Jono Sąlygos ryšius su juridiniais asmenimis bei keturis sudarytus 3 tūkst. eurų vertę viršijančius sandorius per 30 kalendorinių dienų nuo šių duomenų atsiradimo.

Atsižvelgdama į senatį, VTEK tyrimo metu vertino tik per pastaruosius trejus metus J. Sąlygienės ir jos sutuoktinio sudarytus sandorius, kurių vertė viršijo deklaruotinos sumos dydį ir kurių sudarymo data, atsižvelgiant į taikomą senaties terminą, pateko į paskutinių trejų metų laikotarpį.

VPIDVTĮ įpareigoja deklaruojantįjį privačių interesų deklaracijoje nurodyti ne tik savo, bet ir savo sutuoktinio, sugyventinio ar partnerio deklaruotinus duomenis.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę minėtojo įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami arba, priklausomai nuo pažeidimo, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


2019-07-09

Vienas komentaras apie “Jolanta Sąlygienė pažeidė įstatymą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt