Arvydas Vaitkus pasiduoti neketina (7)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2019-07-12

Buvęs Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus „Atvirai Klaipėdai” sakė, jog teiks apeliacinį skundą dėl beveik prieš mėnesį  Vilniaus miesto apylinkės teismo priimtos nutarties, kuria buvo atmestas jo ieškinys dėl galimai neteisėto susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimo atleisti jį iš pareigų.

Arvydas Vaitkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Vilniaus teisininkų bendruomenė, skaitydama šį sprendimą, nemažai juokėsi. Teismas turėjo pasisakyti dėl ministro diskrecijos teisės, o nuėjo į politikavimą. Aš ir teismo posėdžio metu kėliau klausimą teisėjai, kaip galima bausti avansu už tai, kas dar nepadaryta ir galbūt niekada nebus padaryta. Taip, suklysti gali kiekvienas iš mūsų bet kada, bet ar galima už tai bausti iš anksto?” – aiškino A. Vaitkus.

Jis sakė dar nežinantis, ar teisininkas jau padavė patį skundą. Tuo metu A. Vaitkų atstovaujantis advokatas Darius Krukonis sakė be kliento leidimo negalintis nei patvirtinti, ar jau padavė apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui, nei jame dėstomų motyvų.

A. Vaitkus bylos nagrinėjimo metu teigė, jog jo atleidimas iš pareigų yra diskriminacinio pobūdžio dėl politinių pažiūrų, kurio pagrindine priežastimi įvardijo savo dalyvavimą savivaldos rinkimuose kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tokį atleidimo motyvą esą įrodo ir susisiekimo ministro pasisakymai viešoje erdvėje dėl susiklosčiusios situacijos (šią partiją parėmė uoste veikiančių bendrovių akcininkai ir vadovai).

Pirmos instancijos teismo vertinimu, susisiekimo ministras, atsižvelgdamas į Uosto direkcijos, kaip strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės vaidmenį ir taikydamas tokios įmonės vadovui pačius aukščiausius skaidrumo ir sąžiningumo standartus, priėmė teisėtą sprendimą atšaukti A. Vaitkų iš pareigų.

Taip pat teismas akcentavo, kad valstybės įmonės vadovą ir jį į pareigas skyrusį asmenį sieja pasitikėjimu grįsti santykiai, todėl ieškovas negalėjo toliau eiti Uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigų ir objektyviai prižiūrėti ir kontroliuoti uoste veikiančias įmones, kurių akcininkai rėmė partiją. Teismas sutiko ir su tuo, kad A. Vaitkus negalėtų objektyviai vertinti ir kitų įmonių, galimai konkuruojančių verslo srityje su į savivaldybės tarybą patekusių verslininkų įmonėmis. Dėl to, teismo vertinimu, neabejotinai iškiltų trintis tarp Uosto direkcijos žinioje veikiančių verslo subjektų, kiltų naujos verslo rizikos ir nauji interesų konfliktai.

„Ministras, atšaukdamas ieškovą iš pareigų, iš esmės užkirto kelią įvykti realiam interesų konfliktui”, – buvo rašoma teismo pranešime.

Žymos: | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Arvydas Vaitkus pasiduoti neketina”: 7

 1. Arvydui Vaitkui parašė:

  Būk sveikas, Arvydai. Būk!

  Dėkojame tau, kad esi.

 2. ANONIMUI parašė:

  ANONIMAS visur labai aktyvus. Ar daug tau moka už tą naršymą ir liežuvį? Susiradai sau darbą, Tinginio Pantie? Gal padėsi ir man?

 3. Palinkėjimas parašė:

  Arvydai, dėkui, kad neišsigandai Garbės ir Tiesos kainos. Eik toliau pasirinktu keliu, o mes tave seksim.

 4. Miestietė parašė:

  Sėkmės A.Vaitkui!

 5. Kamara parašė:

  Žaidėjai yra du. Vaitkus ir tik Vaitkus ir visa sistema, kuri susivienijo.

 6. Cirkas parašė:

  Prapyle viska ka imanoma ir dar jam maza – ir rinkimus, ir direkcijos vadovo posta, ir teisma del atleidimo, ir VTEK sprendima gavo del supainiotu interesu. Taip buna kai suzaidi zaidima “viskas arba nieko” ir nenori pripazinti pralaimejimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Visuomenei pristatys žaliojo vandenilio gamybos projektinius pasiūlymus

Klaipėdos uostas tikisi jau po poros metų tapti pirmuoju Lietuvoje ir Baltijos šalyse gaminančiu ir tiekiančiu žaliąjį vandenilį laivams, viešajam ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Nyderlandų jūrinio verslo atstovai domėjosi bendradarbiavimu su kolegomis iš Klaipėdos

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi Nyderlandų kompanijos „Oceanwide” atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Klaipėdoje veikiančiomis jūrinio verslo įmonėmis, jūrininkų rengimo ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This