P0

Kultūra

„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – su Ukrainos žvaigždėmis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-15


Festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ rugpjūčio 8 dieną Klaipėdos Žvejų rūmuose pristatys garsius Ukrainos baleto šokėjus.

Dauguma jų šoka Ukrainos nacionalinės operos Baleto trupėje, yra sukūrę dešimtis vaidmenų reprezentacinio šios šalies teatro spektakliuose, kaip kviestiniai solistai arba su teatro gastrolėmis pasirodė įvairių pasaulio šalių scenose.

Gala koncerte pasirodys Olena Filipieva, Veronika Hordina, Ksenia Ivanenko, Tetyana Lozova, Aandrii Hlava, Vitalii Netrunenko, Daniil Silkin, Yaroslav Tkachuk.

Į Klaipėdą atvykstantys Ukrainos šokėjai per savo artistinę karjerą yra laimėję įvairių apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose, pavyzdžiui, Y. Tkachuk laimėjo pirmąją premiją Talino tarptautiniame baleto konkurse, o V. Hordina – diplomą Tokijo jaunųjų choreografų konkurse ir pirmąją vietą Kijevo tarptautiniame jaunųjų choreografų konkurse „Šokis be sienų“.

Kai kurie Ukrainos artistai savo karjeros kolekcijoje turi ir svarbių valstybinių apdovanojimų. Balerina O. Filipieva yra Ukrainos liaudies artistė, apdovanota Šventojo Stanislovo ordinu bei dviem Kunigaikštienės Olgos ordinais, o balerinai T. Lozovai suteiktas Ukrainos nusipelniusios artistės vardas.

Kartu su svečiais iš Ukrainos Gala koncerte pasirodys ir keturi garsūs LNOBT baleto trupės solistai – Olga Konošenko, Olesia Šaitanova, Romas Ceizaris ir Jonas Laucius. Beje, O.Šaitanova prieš trejetą metų į Vilnių atvyko šokti iš Ukrainos nacionalinės operos Baleto trupės.

Šokėjai žiūrovams dovanos gražiausių klasikinių baletų ištraukas iš P. Čaikovskio „Gulbių ežero“, L. Minkaus „Don Kichoto“, A. Glazunovo „Raimondos“, A. Adamo „Korsaro“, N. Rimskio-Korsakovo „Šecherezados“, R. Ščedrino „Karmen“, taip pat šoks M. Theodorakio „Sirtakį“, o koncertą vainikuos finalinis visų baleto žvaigždžių pasirodymas.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt