„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – su Ukrainos žvaigždėmis

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-07-15

Festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ rugpjūčio 8 dieną Klaipėdos Žvejų rūmuose pristatys garsius Ukrainos baleto šokėjus.

Dauguma jų šoka Ukrainos nacionalinės operos Baleto trupėje, yra sukūrę dešimtis vaidmenų reprezentacinio šios šalies teatro spektakliuose, kaip kviestiniai solistai arba su teatro gastrolėmis pasirodė įvairių pasaulio šalių scenose.

Gala koncerte pasirodys Olena Filipieva, Veronika Hordina, Ksenia Ivanenko, Tetyana Lozova, Aandrii Hlava, Vitalii Netrunenko, Daniil Silkin, Yaroslav Tkachuk.

Į Klaipėdą atvykstantys Ukrainos šokėjai per savo artistinę karjerą yra laimėję įvairių apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose, pavyzdžiui, Y. Tkachuk laimėjo pirmąją premiją Talino tarptautiniame baleto konkurse, o V. Hordina – diplomą Tokijo jaunųjų choreografų konkurse ir pirmąją vietą Kijevo tarptautiniame jaunųjų choreografų konkurse „Šokis be sienų“.

Kai kurie Ukrainos artistai savo karjeros kolekcijoje turi ir svarbių valstybinių apdovanojimų. Balerina O. Filipieva yra Ukrainos liaudies artistė, apdovanota Šventojo Stanislovo ordinu bei dviem Kunigaikštienės Olgos ordinais, o balerinai T. Lozovai suteiktas Ukrainos nusipelniusios artistės vardas.

Kartu su svečiais iš Ukrainos Gala koncerte pasirodys ir keturi garsūs LNOBT baleto trupės solistai – Olga Konošenko, Olesia Šaitanova, Romas Ceizaris ir Jonas Laucius. Beje, O.Šaitanova prieš trejetą metų į Vilnių atvyko šokti iš Ukrainos nacionalinės operos Baleto trupės.

Šokėjai žiūrovams dovanos gražiausių klasikinių baletų ištraukas iš P. Čaikovskio „Gulbių ežero“, L. Minkaus „Don Kichoto“, A. Glazunovo „Raimondos“, A. Adamo „Korsaro“, N. Rimskio-Korsakovo „Šecherezados“, R. Ščedrino „Karmen“, taip pat šoks M. Theodorakio „Sirtakį“, o koncertą vainikuos finalinis visų baleto žvaigždžių pasirodymas.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

Išsiuntė įrangą Ukrainai

Rusija nuo pat invazijos į Ukrainą pradžios kryptingai atakuoja ir naikina šios valstybės energetikos infrastruktūrą. AB „Klaipėdos energija“, suprasdama nuo ...
2024-05-25
Skaityti daugiau

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Sveikata

Mayo klinikos dienos Klaipėdoje

Klaipėdos universiteto ligoninė gegužės 24 d., penktadienį, kartu Lietuvos koloproktologų draugija organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Mayo klinikos dienos Lietuvoje“. Pilvo ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This