P0

Uostas ir jūra

3D spausdintuvais kuria jūrų uosto modelį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-23


Jaunieji robotų kūrėjai jau ne vieną mėnesį pluša prie projekto – VšĮ „Tavo robotas“ entuziastai kuria analogų šalyje neturintį 3D uosto logistikos žaidimą.

Kiekviena žaidimui reikalinga detalė yra spausdinama 3D spausdintuvais, jaunuoliai laboratorijose patys kuria visus valdiklius, elektronikos įrenginius, mikrokompiuterius, valdymo pultus, wi-fi bangomis valdomus elementus, kurie bus naudojami logistikos žaidime. Žaidimo kūrėjai sako, kad šį naują produktą galima vadinti ir draugišku aplinkai, nes visos detalės 3D spausdintuvais yra gaminamos iš kukurūzų krakmolo medžiagos (PLA), kuri nėra kenksminga aplinkai.

„Su šiais jaunaisiais robotų kūrėjais susipažinome pernai Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vykusiame hakatone INDUSTRY 4.0. Tąkart mus sužavėjo šios komandos ambicija 3D spausdintuvu atspausdinti konteinerių krovos įrenginio bei jį papildančios autonominės mašinos modelį. Labai džiaugiamės, kad būtent šie inovatoriai ėmėsi ir iššūkio sukurti 3D uosto logistikos žaidimą, kuris žaidimo dalyviams leis patiems krauti krovinius iš laivų, tuos krovinius gabenti geležinkeliu. Kol kas nenorime išduoti, kokie kroviniai bus kraunami, tačiau galime patikinti, kad jų bus galima ir pasikrauti, ir paragauti“, – pranešime spaudai cituojama Dalia Gun, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus vadovė.

Uosto vidus kompas

3D spausdinimas yra inovatyvus daiktų gamybos būdas, leidžiantis kompiuterinį modelį paversti realiu daiktu. Visas detales, reikalingas žaidimui, robotikos specialistai kuria savo laboratorijose – naudojamos lydyto nusodinimo modeliavimo (Fused Deposition Modeling) ir stereolitografijos metodai. Stereolitografinis 3D spausdinimas pasižymi tikslumu, juo išgaunamos labai organiškos formos, spausdinamų objektų paviršiai būna labai kokybiški bei lygūs.

Prie 3D logistikos žaidimo modelio kūrimo ištisas paras darbuojasi 7 jaunuoliai. Detales spausdina 12 3D spausdintuvų.

„Visi mus žino kaip robotų kūrėjus ir gamintojus, todėl tokio pobūdžio projektas mums tikrai tapo išbandymu ir iššūkiu. Tai daugiakompleksis darbas, kur susipina ir robotika, ir programavimas, ir mechanika, ir menai – juk norime, kad žaidimas ne tik sklandžiai veiktų, bet ir būtų patrauklus. Daugiausia laiko truko šio modelio suprojektavimas, reikiamų detalių gamyba, šiuo metu deriname visus mechanizmus, kad žaidimas vyktų be trukdžių“, – sakė VšĮ „Tavo robotas“ įkūrėjas Eivanas Maksvytis, prieš kurį laiką grįžęs iš Švedijos ir Šilutėje įkūręs mokomąją robotikos laboratoriją.

Už tai Eivanas pernai buvo pagerbtas prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamuose Globalios Lietuvos apdovanojimuose.

Šis jaunųjų robotikos entuziastų sukurtas 3D uosto logistikos žaidimas plačiajai visuomenei bus pristatytas per Jūros šventę, šeštadienį nuo 10 iki 20 val., skvere prie „Meridiano“ laivo.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-07-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt