Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-07-24 |
Klaipėdos universitetas (KU) tapo projekto, skatinančio nuo Krymo aneksijos ir konflikto Rytų Ukrainoje nukentėjusių asmenų, smurtą patiriančių perkeltų moterų, jų vaikų, socialinį dalyvavimą, koordinatoriumi.
Projektui vadovaus KU Sveikatos ir inovacijų mokslo centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. dr. Ingrida Baranauskienė.
Trejus metus trunkančiame projekte numatytos 28 veiklos. Jame dalyvaus dvi tikslinės grupes: 645 šalies viduje perkelti ar gyvenamosios vietos netekę asmenys bei 267 perkeltos ir smurtą patiriančios moterys.
Anot pranešimo, projekto metu sukurta kompleksinės pagalbos sistema pagerins perkeltų ir smurtą patiriančių asmenų socialinę padėtį, padės atstatyti darbingumą, sudarys sąlygas visaverčiam dalyvavimui visuomeniniame gyvenime, taip pat – darbo rinkoje. Šio projekto esmė – panaikinti socializacijos sunkumus, atsiradusius dėl persikėlimo, ir patyrus prievartą.
Taip pat pagal atskirus partnerių įsipareigojimus iki trijų metų vyks individualios psichologinės konsultacijos, veiks pagalbos telefonu linija.
Šiuo metu projekto dalyvės dalyvaus ekskursijose po Klaipėdos kraštą, lankysis Klaipėdos moterų krizių centre, eis į žygius, išbandys muzikos seansus, terapijas ir individualias konsultacijas. Moterų iš Ukrainos grupė taip pat išbandys dr. Jūratės Sučylaitės KU vedamus biblioterapijos užsiėmimus.
Apsilankiusios KU moterys sakė, kad tai pirmas kartas, kai jos lankosi Lietuvoje. Projekto dalyvės taip pat išreiškė padėką KU bendruomenei.
„Gera žinoti, kad kažkam rūpi“, – sakė viena iš karinio konflikto Ukrainoje liudininkių.
Projekto vadovė I. Baranauskienė tvirtina, kad palaikyti kaimynus sunkią akimirką būtina, nes lietuviai ir patys žino, koks svarbus aplinkinių palaikymas panašiose situacijose.
„Lietuvai, ne vieną dešimtmetį padėjo (ir dar dabar padeda) daugelio šalių vyriausybės, visuomeninės organizacijos, aktyvūs pavieniai žmonės. Jie prisidėjo prie mūsų šalies demokratijos, mokslo plėtros, socialinės gerovės kūrimo. Dabar mūsų eilė perduoti patirtį toms šalims, kurioms reikia, ir kurios nori mūsų pagalbos. Ukraina yra šalis, kuri kuria demokratinę valstybę, sprendžia daug socialinių problemų, siekia tų pačių tikslų, kurie artimi ir mūsų valstybei. Todėl suvokiu bendrų veiklų su ukrainiečiais prasmę ir atsakomybę“, – teigė I. Baranauskienė.
Parašykite komentarą