P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Melnragė: ne tik tvarkingi mūrinukai, bet ir šabakštynai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-07-24


„Atvažiuokit, pasižiūrėkit, kokios dilgėlės vidury Melnragės auga, miesto valdžia nešienauja, mus visi pamiršo, niekas nieko netvarko, baisu pažiūrėti”, – į telefono ragelį bėrė žodžius melnragiškis Romas, teigęs neturėjęs kur akių iš gėdos dėti prieš savo svečius iš Vokietijos.

Spėjimą, kad Šlakių g. esantys laisvi plotai yra privatūs, patvirtino miesto savivaldybės specialistai. Už jų nepriežiūrą Viešosios tvarko skyrius savininkus gali bausti baudomis. Palmiros Mart nuotr.

Pagal apytikriai nurodytą adresą iš tiesų pačiame Melnragės centre randame gerokai apleistą teritoriją. Žolė ir netvarkingai suaugę krūmai tarpais aukštesni ir už žmogaus ūgį. Visgi atrodo, jog ši vieta turėtų būti privati – aplinkui tvoromis aptverti gražūs mūrinukai, o žolėmis apaugusiame plote matyti ir žvyro kalnas. Ko gero, čia rengiamasi statyti dar vieną gyvenamąjį namą.

Miesto savivaldybėje spėjimą, kad Šlakių g. esantys laisvi plotai yra privatūs, patvirtina. Dėl netinkamai prižiūrimų sklypų gyventojai raginami kreiptis į miesto Viešosios tvarkos skyrių, kurio specialistai gali skirti pinigines baudas apsileidėliams. Tiesa, šio skyriaus specialistų rasti mums nepavyko – vasara, atostogos.

Beje, akis Melnragės centre kliūna ne tik už minėtos teritorijos, bet ir už prie pat jūros esančio dar vieno žolėmis apaugusio plotelio, kurio priklausomybės nei su visagalio interneto, nei su specialistų pagalba iki galo taip ir neišsiaiškinome. Panašu, jog tai niekieno, t. y. valstybei priklausanti teritorija, kurių Melnragės pajūrio juostoje yra bent kelios.

Prieš kurį laiką klaipėdietė Danutė „Atviroje Klaipėdoje” dalinosi siaubą keliančiais vaizdais pakeliui į moterų paplūdimį. Žmones vinims gąsdinę mediniai takeliai jau atnaujinti, tačiau pasukus į kitą pusę, link uosto vartų – molo – tokių aptrupėjusių, dažnai į niekur nevedančių, t.y. vidury kelio pasibaigiančių takų – pilnos kopos.

Ypač nejaukiai nuteikia nepraeinami šabakštynai prieškopėje – akivaizdu, kad ne vienoje Melnragės vietoje šeimininko akies ir rankos iš tiesų labai trūksta.

Neseniai Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog jau yra suplanuoti Melnragės parko įrengimo darbai, kuriuos už 371 741 eurų per 8 mėnesius įsipareigojo atlikti  UAB „Kavesta“.

Belieka tikėtis, jog įrengus parką šioje pajūrio gyvenvietėje neliks ir nuotraukose matomų vietomis sunkiai praeinamų šabakštynų…


2019-07-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt