„Agrovet“ nuo bankroto neišsigelbėjo

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2019-07-25

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atmetė Kretingalėje įsikūrusios mėsos perdirbimo bendrovės „Agrovet“ skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo sprendimo kelti jai bankroto bylą.

„Agrovet” vadovui Augenijus Gudžiūnas (kairėje) nepavyko išgelbėti įmonės nuo bankroto. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bankroto įmonei reikalavo SEB, „Luminor”, Šiaulių bankai ir „Sodra” su Valstybine mokesčių inspekcija. Tuo metu pati įmonė ir jos akcininkė, jau bankrutuojanti „Kretingalės mėsa“ bei bankrutuojanti susijusi bendrovė „Pajūrio mėsinė“ prašė iškelti restruktūrizavimo bylą.

Skundą Apeliaciniam teismui pateikusi „Agrovet“ taip pat prašė skirti pakartotinę teismo ekspertizę jos ir „Kretingalės mėsos” bei „Pajūrio mėsinės“ turto vertės nustatymui.

„Agrovet“ aiškino, kad Klaipėdos teismas iš esmės neanalizavo reikšmingų aplinkybių. Pavyzdžiui, kad jos atstovas šį sausį Šveicarijoje, Davose, „aukšto lygio susitikimuose su įtakingais verslininkais” aptarė sąlygas dėl mėsos produktų eksporto į naujas rinkas. Teigta, kad nevertina ir aplinkybė, jog kovą įmonėje lankėsi partnerių interesus atstovaujantis šveicaras derybininkas. Įmonė aiškino, kad gegužę sudarė preliminarią sutartį dėl partnerystės, pagal kurią ji įsipareigojo „per pusę metų sudaryti pagrindinę partnerystės sutartį, užtikrinančią mėsos produktų realizaciją, gamybos apimčių augimą ir reikalingų finansinių resursų veiklai vystyti pritraukimą”, tą patį mėnesį produkciją pristatė Kataro verslininkams. Priminta, kad buvo pradėtas ir reorganizacijos prijungimo būdu procesas prie „Agrovet“ prijungiant „Pajūrio mėsinę“ ir „Kretingalės mėsą“ bei numatant, kad po reorganizavimo veiklą tęs tik „Agrovet“.

Pateikdamas atsiliepimą SEB bankas nurodė, kad „Agrovet“ nuolat bylinėjasi su didžiausiais kreditoriais, jokiais, net ir minimaliais įnašais nedengia savo įsiskolinimų, kurie dėl priskaičiuojamų palūkanų nuolat auga.

„Esminės reikšmės šiai bylai turi faktas, kad tiek BUAB „Kretingalės mėsa“, tiek BUAB „Pajūrio mėsinė“ įsiteisėjusiomis nutartimis jau iškeltos bankroto bylos, todėl bet kokios logikos netenka teiginiai, apie tariamą nemokių įmonių sujungimo naudą kreditoriams”, – teigė bankas.

„Sodra” savo ruožtu papildomai nurodė, kad birželio 19 d. duomenimis „Agrovet“ skola jai jau siekė 174 940,76 Eur. O faktas, kad sumąstytas įmonių reorganizavimas, kai neįsiteisėjusiomis nutartimis jau buvo iškeltos bankroto bylos „Pajūrio mėsinei“ ir „Kretingalės mėsai“, anot „Sodros”,  yra vertintinas kaip keliantis abejones dėl jų sąžiningumo

Valstybinė mokesčių inspekcija akcentavo, kad pernai gegužę įmonė jai buvo skolinga 938 771,66 Eur ir pastaraisiais metais tik blogina savo padėtį – mokestinė nepriemoka didėja.

Skundą nagrinėjusi Apeliacinio teismo teisėja Aldona Tilindienė konstatavo, jog pritaria pirmosios instancijos teismo vertinimui, kad „Agrovet“ pradelsti įsiskolinimai yra 13,8 mln. Eur, o turimo turto vertė – 7,25 mln. Eur.

„Netgi sutikus, kad UAB „Agrovet“ 2018 m. balanse nurodyta viso turto vertė yra 20 441 193 Eur, bendrovė vis tiek atitiktų <…> nemokumo apibrėžimą, nes jos pradelsti įsipareigojimai – 13 808 116,10 Eur – viršija pusę į balansą įrašyto turto vertės. Nurodytos aplinkybės pagrindžia pirmosios instancijos teismo išvadą dėl UAB „Agrovet“ nemokumo”, – rašoma nutartyje, kuria Klaipėdos apygardos teismo sprendimas buvo paliktas nepakeistas.

Klaipėdos teismas bendrovės bankroto administratoriumi buvo paskyręs Egidijų Jakubauską.

Paskutiniais Registrų centrui pateiktais duomenimis, 88,48 proc. „Agrovet“ akcijų priklausė A. Gudžiūnui, likusios – „Kretingalės mėsai”.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

„Lumifast“ bankrutuoja ir atleidžia visus darbuotojus

Klaipėdos logistikos bendrovė „Lumifast“ bankrutuoja ir atleidžia visus 140 darbuotojų, praneša Užimtumo tarnyba. Anot tarnybos, apie atleidimus daugiausiai įspėta sunkvežimių ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija prieš danus – 2:0 

Ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ kėlė nepragrįstas pretenzijas Uosto direkcijai dėl dar 2020 m. birželį sudarytos ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

ELTA

„Foxpay“ skandale - ir pajūrio pėdsakas

Lietuvos bankui (LB) ir kitoms institucijoms atliekant tyrimus dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, jos akcininkė Ieva Trinkūnaitė, kuri Vyriausybės komisijos ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This