P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pagerbė žuvusiuosius jūroje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-27


Baltijos jūroje šeštadienio vidurdienį vyko vienas svarbiausių Jūros šventės renginių – vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija, kurioje dalyvavo aukščiausioji šalies vadovybė, Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų ir Karinės oro pajėgos.

Laivų rikiuotėje plaukė du pajėgoms priklausantys laivai – rikiuotei vadovavęs patrulinis laivas ,,Aukštaitis“ (P14) bei paieškos ir gelbėjimo laivas ,,Šakiai“.

Ceremonijoje lankėsi ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jis taip pat susipažino su karo laivu, domėjosi karių gyvenimo sąlygomis, jų nusiteikimu ir pasirengimu. Pirmą kartą šiame renginyje dalyvavo ir Karinių oro pajėgų kariai su sraigtasparniu, iš kurio gelbėtojas nuleido vainiką į jūrą.

Uosto vidus kompas

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Karinių jūrų pajėgų flotilės admirolas Arūnas Mockus, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, JAV ir Vokietijos gynybos atašė ir daugybė kitų svečių. Į Baltijos jūrą nuleisti ir Lietuvos kariuomenės, Klaipėdos, Telšių, Utenos, Biržų miestų ir kiti vainikai.

Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir siekiant į jas pritraukti kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Iškilminga ceremonija jūroje kasmet pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

Karinių jūrų pajėgų, Vytauto Petriko ir Roberto Dačkaus nuotr.


2019-07-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt