Svarbu

„Atvira Klaipėda”: kiek klaipėdiečių jau gyvena ateitimi? (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-08-07


„Gal galite pasakyti, kokia ateitis laukia žiniasklaidos?” – praėjusią savaitę „Lietuvos rytas” paklausė futurologės, Australijos lietuvės Kristinos Dryžos ir sulaukė atsakymo, kad žiniasklaida išliks, bet labai pasikeis.

„Man atrodo, mes mokėsime labai daug už tikrą tiriamąją žurnalistiką”, – dar pridėjo futorologė, paminėjusi, kad ateityje tikriausiai plėtosis ir socialinė žiniasklaida, vadinamieji vieno žmogaus laikraščiai.

„Atvira Klaipėda” jau greit dveji metai bando pripratinti skaitytojus prie minties, kad tik patys tiesiogiai mokėdami žiniasklaidai, o ne skaitydami turinį, kuris finansuojamas reklamos pajamomis, jie gali gauti tai, kokio tikisi – ir tiriamąją žurnalistiką, ir tiesiogines diskusijas, kuriose atsakingi asmenys negalėtų išsisukti nuo nemalonių klausimų, ir t.t. Tačiau kol kas ateitis į Klaipėdą dar neatėjo, tad ir mes, nuolat dirbdami tik dviese, dar negalime pasiūlyti nei tiriamosios žurnalistikos, nors tikrai yra ką tirti mūsų mieste, nei kitaip kokybiškai gerinti „Atviros Klaipėdos” turinio.

Praėjusį mėnesį iš fizinių asmenų sulaukėme 374,8 Eur paramos, dar 500 Eur skyrė juridiniai asmenys. Tokia buvo praėjusio mėnesio skaitytojų investicija į „Atvirą Klaipėdą”. Kokia investicinė grąža? Parašyta apie 70 autorinių straipsnių ar reportažų, kurių turiniui niekas nepadarė jokios įtakos, sukelta dar beveik 400 publikacijų, atsiųstų kaip pranešimai spaudai. Šioje vietoje galima tik pasiūlyti įsivaizduoti, ką galėtų padaryti gerokai gausesnė žurnalistų komanda…

O čia tradicinė mūsų ataskaita apie tai, kur praėjusį mėnesį išleidome gautą paramą. Iš viso išlaidos sudarė 3 880,85 Eur:

Autobuso bilietai – 45 Eur

Atlyginimas žurnalistams (pagal individualios veiklos sąskaitas) – 711 Eur

Atlyginimas žurnalistams už straipsnius projektui Mažosios Lietuvos asmenybių biografijos – nacionalinės kultūros paveldo dalis“ – 525 Eur

Kuras automobiliui – 24,13 Eur

Bankinio krepšelio mokestis – 10 Eur

Darbo vietų nuoma – 70 Eur

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Atlyginimas redaktoriui už birželio mėnesį (į rankas) – 960,49 Eur

Pervesta Sodrai” nuo redaktoriaus algos – 405,41 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus algos – 334,09 Eur

Buhalterijos paslaugos – 25 Eur

Mobilusis ryšys – 43,22 Eur

Interneto ryšys – 18,58 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 14,24 Eur

Mokestis operatoriams už SMS paramos paslaugą – 4,13 Eur

Su dronu darytos nuotraukos projektui „Klaipėda – unikali urbanistinė istorija“ – 30 Eur

Autorinis atlyginimas redaktoriui už straipsnius ir nuotraukas projektams „Klaipėda – unikali urbanistinė istorija“, „Kelionė laiku Klaipėdos gatvėmis“ – 325,06 Eur

Pervesta Sodrai” nuo redaktoriaus autorinio atlyginimo – 135,39 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus autorinio atlyginimo – 113,06 Eur

Apsauginis dėklas telefonui – 29,9 Eur

„Gmail” saugyklos nuoma – 1,99 Eur

Įskiepis svetainės turinio valdymo sistemai – 55,16 Eur.


2019-08-07

3 komentarai apie “„Atvira Klaipėda”: kiek klaipėdiečių jau gyvena ateitimi?”

    • Ačiū jau ir už bandymą! Periodinės paramos atveju mums pasiūlytame ir įdiegtame sprendime reikia įvesti pilnus bankinės kortelės galiojimo metus (dažniausiai perkant reikia tik du skaitmenis suvesti), tai būna dažniausia klaida, kurią padaro skaitytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt