P0

Uostas ir jūra

Žvejai Lobistinės veiklos įstatymo nepažeidė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-07


Penkių su žuvininkystės verslu susijusių asmenų elgesį dėl galbūt neteisėtos lobistinės veiklos tyrusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Lobistinės veiklos įstatymo nuostatos nepažeistos.

VTEK tyrimo metu vertino Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ tarybos pirmininkės Sigos Jakubauskienės, Klaipėdos žvejybos įmonių asociacijos „Jūros žvejys“ pirmininko Artūro Maželio, Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos pirmininko Mindaugo Rimeikio, Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininko Alfonso Bargailos bei Žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ pirmininko Algirdo Aušros elgesį.

Tirtos aplinkybės, kai jie raštu teikė konkrečius pasiūlymus keisti teisės aktus Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) nors nebuvo įsiregistravę lobistais.

„Tyrimo metu nustatyta, kad minėtieji asmenys į Žuvininkystės įstatymo nuostatų keitimo procesą buvo įtraukti kaip šios srities ekspertai ŽŪM iniciatyva ir kvietimu – taigi, ne savo iniciatyva. Vyriausybė buvo pavedusi ministerijai parengti ir pateikti minėtojo įstatymo pakeitimo projektą, siekiant kartu su žvejais rasti optimalų šio sektoriaus problemų sprendimo būdą bei aptarti rekomendacijų dėl priekrantės žvejybos sąlygų gerinimo parengimo eigą. Lobistinės veiklos įstatymas nustato, kad asmenų veikla, kai jie valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų iniciatyva ir kvietimu kaip ekspertai ar specialistai dalyvauja susitikimuose, posėdžiuose, pasitarimuose teisės aktų projektams rengti, nėra laikoma lobistine veikla”, – rašoma VTEK pranešime.


Uosto vidus kompas

2019-08-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt