Šeštadienį vėl vyks Vasaros paplūdimio sporto festivalis

Sportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-08-10

Rugpjūčio 10-ąją Klaipėdos Smiltynės paplūdimys skambės sporto ritmais. Antrą kartą vyks Vasaros paplūdimio sporto festivalis, šiais metais pasipildęs galiūnų, fechtavimo, parasparnių sporto rungtimis.

„Pirmasis renginys vyko 2018 metais, kuomet Klaipėda buvo Europos sporto miestas. Džiugu, kad tuo metu užgimusios iniciatyvos tampa gražia tradicija“, – pranešime spaudai cituojama renginio globėjos – Klaipėdos miesto savivaldybės – Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Šventės metu įvairių sporto šakų klubai ir federacijos organizuos atviras treniruotes, kuriose miesto svečiai ir gyventojai galės susipažinti su kiekvienos sporto šakos ypatumais, o įgytas teorines žinias čia pat ir išmėginti praktiškai.

Kiekvieno sporto pagrindas – apšilimas, todėl festivalis prasidės nuotaikinga mankšta, kurią ves asmeninė trenerė Rasa Vilkienė.

„Rytinė treniruotė taps puikiu pasiruošimu festivalio sportinėms rungtims bei geros nuotaikos užtaisu visai dienai. Naujus fizinio parengimo įgūdžius bus galima panaudoti ne tik šventės metu, bet ir pasitinkant kiekvieną žvalią dieną“, – teigė Rasa, pridurdama, kad ši mankšta bus skirta įvairių sportinių pajėgumų žmonėms.

Vienas iš netikėčiausių šventės akcentų – fechtuotojai, kurie varžybines ir parodomąsias programas organizuos paplūdimyje. Nors vieta – tikras iššūkis, fechtavimo klubo „Klaipėdos riteriai“ atstovė Aušra Šunokaitė džiaugiasi, jog aistra šiam sportui bus galima pasidalyti su visais šventės lankytojais.

„Dalyviai galės susipažinti su fechtavimo disciplina. Greta varžybų organizuosime edukacinius užsiėmimus. Supažindinsime su ginklais, apranga. Leisime išbandyti jėgas fechtuojantis su patyrusiais sportininkais“, – būsimą programą pristatė Aušra.

Šventėje dalyvaus ir sportininkai – galiūnai Mindaugas Jaras bei Dainius Repšys, su kuriais klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti vos prieš kelias savaites vykusioje Jūros šventėje, kuomet geležinkelio stotyje jie traukė lokomotyvą. Šie ir kiti Lietuvos galiūnai susirungs šešiose rungtyse. Tarp varžybinių rungčių galiūnai pakvies miesto gyventojus ir svečius iš arčiau susipažinti su šio sporto užkulisiais ir patiems sudalyvauti rungtyse, tiesa, dėl ekstremalių šios sporto šakos krūvių, savo jėgas miestiečiai galės išmėginti daugiausiai ištvermės varžybose.

„Koks gi paplūdimio sporto festivalis be tinklinio?“ – tolimesne programa dalijosi šventės organizatorių „123 Media“ atstovė Gražina Petrėnienė.

„Koks gi paplūdimio sporto festivalis be tinklinio?“ – klausė „123 Media“ atstovė Gražina Petrėnienė. Palmiros Mart nuotr.

Šventės metu paplūdimio tinklinio entuziastai galės susirungti 2×2 mėgėjų varžybose vyrų, moterų ir mišriose grupėse.

Varžybos vyksta ne tik ant žemės, tačiau ir ore. Organizatoriai džiaugiasi, jog renginyje pavyks išvysti ir parasparnių sporto organizaciją, Klaipėdos „Vakario“ klubą, kurie su šventės lankytojais dalysis skrydžio džiaugsmais bei pademonstruos, kaip pilotuojama ši priemonė. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pasitreniruoti su parasparnio skrydžio simuliatoriumi.

Daugelį poilsiautojų galima išvysti aktyviai pramogaujant su skraidančiuoju disku. Visi šios pramogos entuziastai galės savo jėgas išbandyti ir mėgėjų lėkščiasvydžio varžybose. Šventės lankytojams sporto klubas „Marių Meškos Ultimate“ surengs atvirą šios sporto šakos treniruotę ir praves mėgėjų varžybas, kuriose galės susirungti visi norintys.

Daugiausiai sportininkų atvyks susirungti paplūdimio futbolo, rankinio ir imtynių varžybose. Planuojama, kad šių sporto šakų varžybose susirungs daugiau nei 250 sportininkų.

„Paplūdimio rankinio aikštelėje varžysis 12 komandų. Varžybos vyks pagal Tarptautines paplūdimio rankinio taisykles, keturiose kategorijose: moterys; vyrai; mergaitės gimusios 2004–2007 m.; berniukai gimę 2005–2007 m.“, – varžybas pristatė Klaipėdos rankinio federacijos atstovas Vidmantas Toliušis.

Lietuvos imtynių federacijos, paplūdimio imtynių turnyro organizatorius Valdas Malinauskas pasakojo, kad ant smėlio laukia išties intensyvios kovos.

Karštos dvikovos laukia ir paplūdimio futbolo aikštelėje. Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos atstovas Modestas Jackus informavo, kad į šias kovas siekiama atrinkti tokias komandas, kurioms tai būtų pirma patirtis paplūdimio futbole, taip siekiant populiarinti šią sporto šaką. M. Jackus pasakojo, jog šventės dalyviai galės išbandyti save įvairiose paplūdimio futbolo estafetėse.

Visiems, norintiems pasidžiaugti saulės vonių ir jūros teikiamais malonumais, intelektualiai leidžiant laiką, bus organizuojamos šachmatų varžybos.

Renginio metu veiks vaikų pramogų zona, kurioje patyrę animatoriai pasirūpins mažųjų užimtumu. Vaikai galės smagiai praleisti laiką pūsdami burbulus, dalyvaudami žaidimuose ir estafetėse, lėkščių sukimo ir žongliravimo pamokose. Veiks edukacinis stalo žaidimų kampelis.

Visi renginiai – nemokami.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasara

Pataria, kaip atskirti duobes jūroje

Po to, kai savaitgalį Baltijos jūroje, Melnragėje ir Smilynėje, nuskendo du vyrai, „Klaipėdos paplūdimiai” dar kartą primena, jog būtina saugotis ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Smiltynėje nuskendo vyras

Klaipėdos policija pranešė, jog sekmadienį, apie 17.53 val., buvo gautas pranešimas, kad Smiltynės paplūdimyje, jūroje, skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams vyro ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Patvirtinta nauja Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra

„Informuojame, kad naujoji Savivaldybės administracijos struktūra (pridedama) yra patvirtinta ir įsigalios nuo šių metų rugsėjo 3 d. Visi administracijos darbuotojai ...
2024-06-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This