P0

Miestas

Informacija apie seniūnaičių rinkimus – ir ant sąskaitų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-13


Rugsėjo pradžioje Klaipėdoje startuos seniūnaičių rinkimai. Anot uostamiesčio savivaldybės, pasiruošimas šiam procesui jau prasidėjo.

Rugsėjį uostamiestyje planuojama rinkti seniūnaičius 55 seniūnaitijose. Per praėjusią kadencija buvo išrinkti tik 27 seniūnaičiai. „Oro grupės” nuotr.

„Praėjusią savaitę įvyko pirmasis seniūnaičių rinkimų komisijos posėdis. Aptarėme, kaip vyks rinkimų procesas, etapų datas, kaip informuosime visuomenę. Nors seniūnaičiai Klaipėdos labui darbuojasi jau nuo 2012-ųjų, vis dar yra žmonių, nežinančių, ką šie asmenys veikia. Gyventojus dalyvauti rinkimuose ar patiems tapti seniūnaičiais raginsime tekstu ant sąskaitų už komunalines paslaugas. Taip tikimės didesnės informacijos sklaidos“, – pranešime spaudai cituojamas komisijos seniūnaičių rinkimams organizuoti pirmininkas Deividas Petrolevičius.

Seniūnaitis gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas bei kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais. Be to, teikti atsakymus į paklausimus, pareikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų, dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe bei pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus. Taip pat jis gali gauti 600 eurų per metus darbinėms išlaidoms.

Seniūnaičiais norintys tapti klaipėdiečiai negali kelti savo kandidatūros – tai turi padaryti jų bendruomenės nariai. Užregistruoti kandidatūrai užtenka ir vieno žmogaus pareiškimo, tačiau tam, jog asmuo užimtų šias pareigas, jam paramą turi išreikšti daugiau nei 5 procentai bendruomenės narių, tai patvirtindami parašais. Taip pat seniūnaičiais negali būti miesto Tarybos nariai.

„Iš asmeninės patirties galiu pasakyti – buvimas seniūnaičiu suteikia statusą. Kai skambini ar ko nors prašai iš įvairių įstaigų, į tavo nuomonę atsižvelgia labiau. Tiesa, su bendruomene dirbti nėra lengva – visi žmonės yra skirtingi ir visi turi savo nuomonę apie tavo siūlomus pokyčius. Tad didžiausias seniūnaičio pasiekimas derybose, kai lieka tik dvi bendruomenės pozicijos – „taip“ arba „ne“. Vis dėlto, jei esi veiklus žmogus ir nori nuveikti daug gero miestui bei savo bendruomenei, seniūnaičiu tapti tikrai verta“, – pasakojo buvęs seniūnaitis Aurimas Mockus.

Seniūnaičiai darbuojasi 4 metų kadenciją. Rugsėjį uostamiestyje planuojama rinkti seniūnaičius 55 seniūnaitijose. Per praėjusią kadencija buvo išrinkti tik 27 seniūnaičiai.


  2019-08-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt