P0

Svarbu, Verslas

„Klaipėdos energija“: prielaidos neturi pagrindo (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-14


AB „Klaipėdos energija“, reaguodama į antradienį „Atviros Klaipėdos” paskelbtą publikaciją „Dėl savivaldybės įmonių viešinimo sandorių kreipėsi į STT“ atsiuntė komentarą, kuriame tvirtina, kad miesto Tarybos narės Ligitos Girskienės keliamos prielaidos apie šios įmonės esą fiktyvius sandorius ir samdomus tarpininkus teikiant viešųjų ryšių paslaugas neatitinka realybės.

„Oro grupės” nuotr.

„AB „Klaipėdos energija“ visas paslaugas, tame tarpe ir viešųjų ryšių, perka vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymu. 2017 m. UAB „Baltic Rain“ laimėjo viešųjų ryšių paslaugų konkursą, atliktą mažos vertės pirkimo apklausos būdu. Iš 4 tiekėjų UAB „Baltic Rain“ pasiūlė mažiausią kainą. Sutartis su šia bendrove galiojo 2018 metais, dabar ji pasibaigusi”, – rašoma bendrovės komentare.

Anot jo, bendrovės viešųjų pirkimų specialistams taip pat buvo kilusios abejonės dėl šios bendrovės vykdomos veiklos ir patirties, mat viešojoje erdvėje nurodoma UAB „Baltic Rain“ veikla – „autoservisai“. Tačiau atsakingas darbuotojas – šio pirkimo organizatorius – patikrino ir konstatavo, kad UAB „Baltic Rain“ teikia tokias paslaugas ir kitoms komunalinio sektoriaus įmonėms.

Komentare taip pat primenama, kad 2018 metais Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) korupcijos rizikos požiūriu įvertino šilumos tiekimo veiklos Klaipėdos mieste reglamentavimą ir AB „Klaipėdos energija“ darbuotojų veiksmus vykdant viešuosius pirkimus. Jokių įstatymų pažeidimų nustatyta nebuvo, STT pateikė siūlymus kaip mažinti korupcijos rizikos laipsnį. Anot bendrovės, į šias rekomendacijas atsižvelgta.


2019-08-14

6 komentarai “„Klaipėdos energija“: prielaidos neturi pagrindo”

  1. O “Klaipėdos energijos” atsakymą portalui “Atvira Klaipėda” kas rašė: Liubinavičius ar Bendikas?

  2. Retorinis klausimas: kas gali paneigti galimybę, kad vykdant viešą pirkimą apklausos būdu nebuvo nutekinta komercinių pasiūlymų informacija? Stebuklų nebūna, būna tik stebukladariai. Sutapimas, kad viena įmonė laimi savivaldybės įmonėse, baigit NEMANAU!

  3. Pinigų švaistymas. Negi bendrovėje nėra žmogaus, kuris pasirūpintų, kad tekstai patektų į spaudą?

    • Taip ir plaunami pinigai. Kam monopolistams tiek viešųjų ryšių? Juk ir energetikai, ir šiukšlininkai gyvena iš mūsų pinigų, nustatyto tarifo ir rinkliavos. Reikia suprasti, kad labai gerai gyvena, jei taip mūsų pinigais mėtosi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt