P0

Veidai

Naujasis klebonas tikisi nuoširdžiai tarnauti visiems žmonėms

Erikas Petrikas, „Atviros Klaipėdos" praktiantas
2019-08-14


Antradienį uostamiesčio Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapiją iš Vilius Viktoravičius perėmęs naujasis jos klebonas Mindaugas Šlaustas trečiadienį lankėsi rotušėje, kur buvo suplanuotas jo susitikimas su meru, kuris taip ir neįvyko dėl neplanuotų miesto galvos reikalų.

41-erių Mindaugas Šlaustas apaštališkojo nuncijaus Pedro Lopez Qintana 2014 m. buvo pakviestas dirbti jo asmeniniu sekretoriumi. Dalyvavo rengiant popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, kaip vertėjas lydėjo bažnyčios galvą jo viešnagės metu. Eriko Petriko nuotr.

„Visada yra jaudulys, o ne įtampa, kad reikia pateisinti žmonių lūkesčius. Pagrindinis momentas, dėl kurio esu siųstas kaip kunigas – nuoširdžiai tarnauti ir skelbti evangeliją visiems žmonėms. Negalėčiau pasakyti, kad laukia iššūkiai, manęs laukia pastoracinis darbas. Galbūt vienas iššūkių būtų įsigyventi į bendruomenę, bet čia yra natūralus procesas. Pagrindinis dalykas – atrasti galimybių šitą parapiją, tikinčiuosius vesti link Viešpaties bei kartu su jais eiti šitą kelią“, – jį rotušėje sutikusiems žurnalistams sakė M. Šlaustas.

Naujasis klebonas pasidalino ir mintimis, kas galėtų pritraukti jaunimą į bažnyčią.

„Kaip sako popiežius Pranciškus – jaunam žmogui reikia parodyti Kristaus idealą, nes žmogus, jaunas žmogus turi atrasti sektinumo pavyzdį Kristuje, o kunigas turi jaunam žmogui padėti suprasti šitą dalyką. Taip pat svarbu, jog jaunas žmogus, kuris ateina į bažnyčią, jaustųsi bendruomenės dalimi. Kiekvienas tikintysis turi atrasti savo vietą parapijoje, kad galėtų augti, progresuoti“, – dėstė klebonas.

41-erių M. Šlaustas 2003 m. baigė studijas Telšių seminarijoje ir buvo įšventintas kunigu. Studijuodamas keturis kartus atliko liturginę praktiką Vokietijoje, darbavosi Klaipėdos, Palangos, Tauragės, Gargždų, Skuodo parapijose. Kaip gerai mokantis užsienio kalbas, apaštališkojo nuncijaus Pedro Lopez Qintana pastebėtas ir 2014 m. buvo pakviestas dirbti jo asmeniniu sekretoriumi. Dalyvavo rengiant popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, kaip vertėjas lydėjo bažnyčios galvą jo viešnagės metu.


  2019-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt