P0

Politika

VTEK: Dainius Kepenis pažeidė įstatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-14


„Seimo narys Dainius Kepenis laiku ir tinkamai nedeklaravo narystės bei eitų tarybos nario pareigų asociacijoje „Lietuvos olimpinė akademija“, o taip pat duomenų, jog yra IĮ „Dainiaus Kepenio Palangos sveikatos mokykla“ savininkas”, – teigiama išplatintame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)  pranešime. 

Dėl to VTEK vienbalsiai nusprendė, kad tokiais veiksmais palangiškis Seimo narys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus laiku deklaruoti privačius interesus.

VTEK nustatė, jog nuo 1995 m. Dainius Kepenis vadovavo jo vardus pavadintai mokyklai, o tapęs Seimo nariu jis ketverių metų laikotarpiui sustabdė mokyklos veiklą, tačiau išliko įmonės savininkas. Šio fakto jis nenurodė savo privačių interesų deklaracijoje.

Pagal VPIDVTĮ valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privačių interesų deklaracijoje privalo nurodyti juridinį asmenį, kurio dalyvis jis yra. VTEK vertinimu, laikinas įmonės veiklos sustabdymas nepanaikina fakto, kad asmuo yra juridinio asmens dalyvis – jam išlieka pareiga šiuos duomenis deklaruoti.

Taip pat VTEK nustatė, kad D. Kepenis nuo 2013 m. yra asociacijos „Lietuvos olimpinė akademija“ narys, o iki 2017 m. ėjo ir šio juridinio asmens tarybos nario pareigas. Šių duomenų jis taip pat nenurodė savo privačių interesų deklaracijoje.

Kadangi nuo 2016 m. D. Kepenis nebedalyvauja asociacijos „Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmai“ veikloje, šiuo atveju VTEK nusprendė, kad nedeklaruodamas šių duomenų politikas įstatymo nuostatų nepažeidė.


  2019-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt