P0

Fotoreportažai, Svarbu, Vasara

Palangoje ir Naujoje perkėloje – poilsiautojų apgultis (atnaujinta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-08-18


Paskutinis ilgasis savaitgalis šią vasarą į pajūrio kurortus sutraukė minias žmonių.

Sekmadienį jau 14 val. Naujoje perkėloje prie keltų nusidriekė grįžtančiųjų iš Neringos automobilių eilės. Palmiros Mart nuotr.

Nors penktadienis ir buvo darbo diena, nemažai tautiečių, ko gero, kartu su Žoline pasidarė 4 dienų mažąsias atostogas, tad Palangos ir Neringos prekybininkai, būsto nuomotojai ir kiti smulkieji verslininkai galėjo trinti iš džiaugsmo rankas, matydami tokią poilsiautojų apgultį. O dar ir orai išpuolė kaip reta puikūs.

Šeštadienio popietę centrinės Palangos gatvės priminė uostamiestį per Jūros šventę, o pagal daugelyje gatvių nutįsusias automobilių eiles bei jų gausą privačių namų kiemuose ir jų prieigose galėjo susidaryti įspūdis, jog į Palangą sugužėjo kone pusė Lietuvos.

Juoba kad kurorte netrūko ir renginių – kultūros pievoje „I love Palanga“ vyko mados stovykla „Palanga MOD“ su gyvo garso koncertais ir edukacijomis, o Palangos koncertų salėje dvi dienas iš eilės karaliavo naujasis Klaipėdos muzikinio teatro šokio spektaklis –  Eduardo Balsio baletas „Eglė žalčių karalienė”.

Tiesa, šeštadieninė premjera žiūrovų skaičiumi nustebino – salė buvo vos apypilnė, laisvų vietų buvo sočiai, nors spektaklis vertas dėmesio, o žiūrovai jo statytojams ir atlikėjams negailėjo aplodismentų.

Visgi, matyt, Palanga daugeliui lietuvių pirmiausia asocijuojasi ne su klasikos kūriniais, o su nerūpestingu poilsiu prie jūros, ypač žinant, jog vasara jau skaičiuoja paskutines dienas.

Tuo metu sekmadienį jau nuo 14 val. Naujoje perkėloje buvo nutįsusios grįžtančiųjų iš Neringos automobilių eilės. Dar ilgesnės jos buvo prieš 17 val. Automobiliai prie kelto jau nuo posūkio link perkėlos rikiavosi dvejomis eilėmis.

Dar ilgesnės grįžtančiųjų iš Neringos automobilių eilės buvo prieš 17 val. Palmiros Mart nuotr.

Nenorėjęs prisistatyti keltininkas sakė, jog atnaujinus pirmumo eiles Neringos gyventojams, šia lengvata, jo nuomone, naudojasi toli gražu ne tik jie, bet pirmiausia „turtingi verslininkai”, taip sukeldami kitų eismo dalyvių nepasitenkinimą.

Vykstančiųjų į Smiltynės pliažus pasimėgauti iki 20 laipsnių sušilusiu Baltijos jūros vandeniu sekmadienį netrūko ir klaipėdiečių –  Naujojoje perkėloje tradiciškai dominavo dviratininkai ir paspirtukininkai.

Naujojoje perkėloje visą sekmadienį be pertraukų dirbo trys keltai.

Gerus vasariškus orus su vietomis pasitaikančiais trumpalaikiais lietumis sinoptikai dar žada ir kitą savaitę.


2019-08-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt