P0

Kultūra

„KlaipėDanse” šokio dirbtuvės jungs miesto bendruomenę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-20


Pirmąją rugsėjo savaitę uostamiesčio šokio ir teatro studentai bei šokio mėgėjai kviečiami į nemokamus šiuolaikinio šokio užsiėmimus, kuriuos ves prancūzų choreografė, šokėja ir performansų atlikėja Mathilde Monfreux. Dirbtuves organizuoja Šeiko šokio teatras, Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija) bei Klaipėdos universitetas.

Šokio studentai kviečiami į seminarus rugsėjo 2-11 dienomis, o užsiėmimai mėgėjams ir miestiečiams be šokio patirties suplanuoti 4-7 bei 9-10 dienomis. Šokio dirbtuvių kulminacija – dalyvių performansas, vyksiantis rugsėjo 11 d. atviroje miesto erdvėje.

Visi užsiėmimai yra nemokami, tačiau šiais metais dalyvių skaičius yra ribojamas iki 15 asmenų, tad organizatoriai pataria suskubti registruotis čia. 

Kano miesto nacionalinio choreografijos centro vadovas Alban Richard įsitikinęs, kad bendruomenę buriantys projektai parodo, kaip žmonės yra išsiilgę būti kartu. Dalyvavimas tokiuose renginiuose, kaip kūrybinėse dirbtuvės, sužadina bendrystės jausmą, bendruomenėje leidžiama paliesti kitą, išgirsti jo istoriją, ir pasidalinti savąja.

M. Monfreux Kano centre su vietos bendruomene įtraukiančiais projektais dirba dešimtmetį ir nekantriai laukia susitikimo su klaipėdiečiais, kuriems paruošė ypatingą programą.

„Speciali tampri medžiaga, kurią naudosime kūrybiniame procese, mums padės ieškoti kontakto vienas su kitu, „užkurs“ vaizduotę, talkins improvizuojant ir siekiant įgyvendinti savo idėjas. Kūrybiniame procese pasitelksime šokį, prisilietimus, kreipsime dėmesį į bendruomenę, atrasime šokio, performatyvumo ir džiaugsmo jungtį”,  – pranešime cituojama prancūzė.

INFORMACIJA 

Kultūros straipsnių vidus

Šios dirbtuvės – tai tarptautinės programos „KlaipėDanse” dalis. Tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų. Trejų metų programoje numatyta kasmet pastatyti po vieną šiuolaikinio šokio koprodukcijos spektaklį ir užtikrinti jo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei įgyvendinti tris meistriškumo kursus profesionaliems šokėjams ir Klaipėdos miesto bendruomenei, parengti tarptautinę šiuolaikinio šokio bakalauro programą.

2017 metais projektas startavo su kūrybinėmis dirbtuvėmis studentams, šokėjams ir miestiečiams, o jo kulminacija tapo choreografo A. Richard šokio spektaklio „Shake that Devil!” premjera. Spektaklyje šalia šokio profesionalų iš Prancūzijos ir Lietuvos dalyvavo ir gausus būrys šokio studentų bei klaipėdiečių. 2018 metais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vėliau Prancūzijoje pristatytas A. Richard spektaklis „Pareiškiu – Brandir”. 2019 metų naujo spektaklio premjera planuojama rugsėjį tarptautinio meno festivalio „PLArTFORMA“ metu.

Projekto veiklos pažymi glaudų Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei universiteto bendradarbiavimą, Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems kultūriniams projektams.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-08-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt