P0

Verslas

Kuria elektrinių autobusų laboratoriją (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-28


Kitais metais Klaipėdoje veiklą pradės bendrovės „Vėjo projektai“ antrinės įmonės „Elektrinio transporto sistemos“ elektrinių autobusų laboratorija. Joje bus kuriami ir tobulinami elektriniai miesto autobusai „Dancer“ – du tokius, gavusi injekciją iš miesto biudžeto, jau užsisakė uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas.

Anot pranešimo, bendra projekto investicijų suma siekia 7,7 mln. eurų. Dalį šios sumos investuoja pati įmonė, dalis finansavimo yra gauta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, o dar vieną finansavimo dalį, skirtą pastatų statybai, suteikdamas paskolą užtikrino Šiaulių bankas.

Teigiama, kad naujoje elektrinių autobusų laboratorijoje bus kuriamos inovacijos, leidžiančios toliau mažinti elektrinių autobusų svorį ir energijos sąnaudas, gerinančios važiavimo savybes. Martyno Vainoriaus nuotr.

Numatoma, kad laboratorijos, kurios plotas viršys 2 tūkst. kv. metrų, statybas žadama baigti per ateinančius metus.

Bendrovės „Vėjo projektai“ vadovo Alvydo Naujėko teigimu, „Dancer” elektrinius autobusus kuriančiose ir gaminančiose bendrovėse bus sukurta 80 naujų darbo vietų – elektrikų, elektros inžinierių, programuotojų, mechanikų. Dabar „Vėjo projektuose“ dirba 53 žmonės.

„Dauguma Europos miestų įsigyja elektrinių autobusų, rinkos potencialas yra milžiniškas. Tam, kad būtumėme konkurencingi, turime eiti vienu žingsniu priekyje ir gaminti dar lengvesnius, taupesnius, lengviau aptarnaujamus elektrinius autobusus. Klaipėdoje ir jos laisvojoje ekonominėje zonoje tam turėsime visas galimybes“, – pranešime spaudai cituojamas A. Naujėkas.

Klaipėdoje sukurtas ir pagamintas elektrinis miesto autobusas „Dancer” šiemet buvo sertifikuotas naudoti Europos Sąjungoje.

Pasak Alvydo Naujėko, naujoje elektrinių autobusų laboratorijoje bus kuriamos inovacijos, leidžiančios toliau mažinti elektrinių autobusų svorį ir energijos sąnaudas, gerinančios važiavimo savybes. Vėliau įmonė planuoja naujos gamyklos, kurioje bus naudojamos šioje laboratorijoje išvystytos inovacijos, statybas Klaipėdos LEZ.

Pasak Šiaulių banko Klaipėdos regiono verslo klientų direktoriaus Pauliaus Pališkio, bankas įvertino elektrinių autobusų rinkos potencialą – elektrinis transportas populiarėja, o oro taršos problemą siekiantys išspręsti miestai vis dažniau svarsto aplinkos neteršiančio viešojo transporto plėtrą.

„Dancer“ autobusas išsiskiria inovatyviais ir aplinką tausojančiais sprendimais – tai unikalus lietuviškas projektas, turintis perspektyvų tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose“, – pabrėžė P. Pališkis.

Pasak A. Naujėko, lietuviški elektriniai autobusai yra iki 40 proc. lengvesni nei dauguma iki šiol naudojamų panašaus dydžio autobusų, jie naudoja iki 30 proc. mažiau energijos, išsiskiria paprastu ir pigiu aptarnavimu. „Dancer” elektrinis miesto autobusas gali būti įkraunamas galinėje maršruto stotelėje vos per kelias minutes, greičiau nei vairuotojui reikia pailsėti prieš naują kelionę.

Teigiama, kad bendros autobuso „Dancer” įsigijimo ir eksploatacijos išlaidos, įskaitant energijos sąnaudas, yra mažesnės nei varomų iškastiniu kuru ar hibridinių konkurentų. Planuojama, kad šie lietuviški elektriniai autobusai bus varomi žalia elektros energija.


2019-08-28

2 komentarai “Kuria elektrinių autobusų laboratoriją”

  1. Kada tas Dancer pasirodys miesto gatvėse? Jau kiek kalba apie tai, kad tuoj tuoj išvažiuos į gatves, bet vis nematyti jo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt