Politikų tribūna

Pavadino tai Vydūno sodu… (4)

Nina Puteikienė, Klaipėdos miesto tarybos narė
2019-09-01


Pastatė basą Vydūną vidury betono trinkelių. Išpjovė lietuviškas liepas, beržus ir klevus. Pavadindami juos negražiais ir nevertingais. Ak, sieros lietuviškos paukštelės, sieri medeliai ir jų menki žiedeliai…

Pasodino obelis, ne tas kuplias lietuviškas, o atvežtines, ištįsusias, kaip ubago lazda, besiilginti savos saulės. Magnolijos kaitroje kepančios jau mirė ir kitą pavasarį nei Vydūnui, nei mums nesidžiaugti jų žiedų virpėjimu.

Mato Mačiulskio nuotr.
Martyno Vainoriaus nuotr.

Ak, kur tas ąžuolėlis vienatins lietuviškas likęs? Skursta ir džiūsta. Nes nieks jo šaknų nesaugojo. Juk šaknys tik nuostolius neša – iškilnos trinkeles.

Pavadino tai Vydūno sodu. Nežydi tas sodas, nes pasodintas ne iš meilės gyvybei ir medžiui, o dėl pinigų.

Nemyli nei Klaipėdos valdžia, nei projekto įgyvendintojai žalumos ir gyvybės. Veja pilka, saulės išdeginta, gėlynai primena stepės augmeniją…

Stovi liūdnas ir basas Vydūnas ir dūmoja, kad įkalino jį ant postamento, kad neteks jam išeit pasivaikščioti į Karalių miestą – nei gaivios rasos jo pėdoms nepajust, nei lakštingalos giesmės jam ant to bruko neišgirsti.

Vydūnas juk garbino gamtą ir natūralumą, joje ieškojo įkvėpimo, atilsio ir Tėvynės: „Daina, paprasta kaip lakštingalos giesmė, natūrali kaip gėlės kvepėjimas, mąsli ir jausminga, daina tyloje išskleisdavo savo sielą, jaudindavo vaikų širdis. Ji stebėtinai dera prie viso tėvynės gyvenimo skambėjimo.”

To paties ieškojo ir į paminklo atidarymą susirinkę žmonės – pavėsio ir atilsio, kurį teikia MEDIS.


2019-09-01

4 komentarai apie “Pavadino tai Vydūno sodu…”

 1. Dar tokio marmalo neteko niekur pamatyti… Bliūdas galbūt kaip po Amerikos dvynių sprogimo kai ten padarė, vanduo į bedugnę… Taip ir Vydūnas į bedugnę… Kaip sakė Nyčė: Dievas mirė.
  Vydūno filosofija taip pat mirė, jeigu yra leidžiama daryti tokius dalykus…
  Jeigu Kultūros fabrike kirmėles demonstruoja ir tai yra menas už 28000€ iš savivaldybės biudžeto lėšų surinktų nuo gyventojų… Tai yra parodymas kuo laikoma visuomenė….

 2. Buvo blogai, dabar geriau, ber politikei reikia parodyti savo kvailumą. tegyvuoja kvaili politikai

  • A jau, ber pušniau?

   Protavynakty matyk
   EuroSŪkury beeram
   Ir kadtils palei puodą
   Nerodais tokis juodas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt