P0

Politika, Svarbu

Meras prašė Seimo narių pagalbos ne tik dėl taršos (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-09


Tradiciškai prieš Seimo rudens sesijos pradžią uostamiesčio meras pirmadienį pas save sukvietė Klaipėdoje išrinktus parlamentarus, atkreipdamas jų dėmesį į klaipėdiečiams aktualias problemas.

Vytautas Grubliauskas susitikime dalyvavusių penkių parlamentarų prašė pritarti prieš smarvę ir taršą nukreiptų įstatymų paketui, kuriam jau pritarė Vyriausybė ir kurį jau kitą savaitę Seimui pristatys aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Pirmadienį miesto rotušėje mero pageidavimus išklausė Seimo nariai Gintaras Vaičekauskas, Eugenijus Gentvilas, Irena Šiaulienė, Dainius Kepenis ir Naglis Puteikis. Į susitikimą neatvyko Agnė Bilotaitė, Simonas Gentvilas, Irina Rozova ir Algimantas Kirkutis Palmiros Mart nuor.

„Dabar ne laikas ieškoti kaltų, reikia ieškoti taršos suvaldymo sprendimų”, – sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, taršos ir smarvės problemos aktualios ne tik Klaipėdai, bet ir kitiems regionams – apie tai jis teigė kalbėjęs sekmadienį uostamiestyje vykusios akcijos metu su šilutiškiais ir kauniečiais.

Dainius Kepenis pageidavo, jog būtų gerai, jei jau balsuojant dėl minėto įstatymo paketo, „Seimo balkone būtų ir klaipėdiečių atstovų” – esą tada parlamentarai balsuoja atsakingiau.

Susitikime kalbėta ir dėl valstybinio statuso suteikimo planuojamai atstatyti Šv. Jono bažnyčiai. Mero teigimu, toks statusas leistų lengviau tikėtis Vokietijos fondų paramos.

Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos skyriaus vedėjas Ričardas Zulcas išsamiai supažindino Seimo narius su jau nueitu ilgu keliu bažnyčios projekto realizacijos link, tačiau Gintaras Vaičekauskas abejojo, ar Vyriausybė, atėmusi valstybinį statusą iš Klaipėdos piliavietės, dabar jį suteiks bažnyčiai.

V. Grubliauskas savo ruožtu akcentavo, jog tai bus ne tik maldos namai, bet ir daugiafunkcinis kultūros centras, kuriam, pabrėžė, iš Vyriausybės neprašoma nė cento.

Kalbėta ir apie dėl esą aktyvių miesto politikų veiksmų Vyriausybėje kol kas pristabdytą uosto bendrojo plano patvirtinimą bei prašyta klaipėdiečių Seimo narių, svarstant kitų metų biudžetą, būti itin akyliems, kad „tarp eilučių nepasimestų” Vyriausybės pažadėti 5 mln. eurų, skirti Baltijos pr. – Šilutė pl. estakadai.

Su šio grandiozinio projekto įgyvendinimu susijusias kai kurias problemas susitikimo dalyviams pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Tuo metu Seimo narė Irena Šiaulienė pažadėjo inicijuoti Seimo nutarimą, kad 2023-ieji metai, kaip prašo miesto vadovai, būtų paskelbti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metais.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-09-09

5 komentarai “Meras prašė Seimo narių pagalbos ne tik dėl taršos”

  1. nepritariame šitam pinigų kaulijimui iš valstybės. Yra reikalingesnių projektų, ne bažnyčios, ne pilys…
    šaliai reikia labiau, renovuotų mokyklų, technologijų parkų, pramoninių zonų ir pan.

    • Jau tikrai… Ko ko, bet bažnyčių tikrai maziausiai reikia….

    • Aš kai išgirstu “pramoninė zona”, mane purtyti pradeda. Jūs, gerbiamasai, iš kurios Klaipėdos miesto dalies esate?:D Turbūt ne iš pietinės ir ne iš šiaurinės. Šiaip, palaikau Jūsų sąrašą išskyrus “pramoninių zonų”.

    • Akivaizdu, jog skaitėte neatidžiai – iš Vyriausybės bažnyčios atstatymui neprašoma nė centro 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt