P0

Kultūra

Šiuolaikinio meno mėnuo įsibėgėja: lervas keičia freska (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-15


Sekmadienį, paskutinę dieną, kai dar buvo galima stebėti nevienareikšmiškai socialiniuose tinkluose kai kurių klaipėdiečių įvertintą Danijos menininkės Tinos Tarpgaard performansą su didžiųjų milčių lervomis, Klaipėdos parodų rūmų salė nuo lankytojų gausos nelūžo.

Nemaža dalis atvykusiųjų noriai ėjo į kupolo vidų ir smalsiai tyrinėjo didžiųjų milčių lervas. Palmiros Mart nuotr.

Tačiau nemaža dalis atvykusiųjų noriai ėjo į kupolo vidų ir smalsiai tyrinėjo mažytes lervas, kurios minta plastiku, o į išorę išskiria organines medžiagas, todėl kai kurių mokslininkų yra pramintos potencialiomis pasaulio gelbėtojomis.

Danų menininkė šiuo pasirodymu, pasak organizatorių, „kalba apie trapų žmogaus ir kitos gyvybės rūšies būties sąveikos balansą ir biologinį nykimo procesą”.

Parodų rūmų darbuotojos teigimu, per pastarąsias tris dienas lankytojų skaičius šio renginio dėka pastebimai padidėjo, nors pranašauto anšlago bio meno atšakai priskiriama inscenizacija ir nesulaukė.

Portugalų menininkas ant KKKC pastato vienos iš sienų per 5 dienas yra pasirengęs nutapyti freską Klaipėdos koklių tema. Palmiros Mart nuotr.

Tuo metu, kai smalsieji klaipėdiečiai be šio tarptautinio menų festivalio „Plartfoma” renginio dar apžiūrinėjo ir prie jo puikiai derančias Parodų rūmų salėse eksponuojamas parodas „Moterys mėnulyje” bei Patricijos Gilytės „Ekvinokciją”, lauke darbui ruošėsi portugalų menininkas Diogo Machado. Jis ant Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro pastato (KKKC) vienos iš sienų per 5 dienas yra pasirengęs nutapyti didžiulę freską Klaipėdos koklių tema. Oficialus freskos atidarymas numatytas penktadienį, rugsėjo 20 d., 18 val.

Menų festivalis „Plartfoma”, praėjusią savaitę prasidėjęs Klaipėdos dramos teatre parodytu įspūdingu Izraelio šokių trupės „Vertigo“ spektakliu „Vienas. Vienas & Vienas“, dar tęsis iki rugsėjo 18-os dienos, o šiuolaikinio meno mėnesiu uostamiesčio menininkų paskelbtas rugsėjis užgriebs ir spalio pradžią bei baigsis Klaipėdos koncertų salės organizuojamu turtingu šiuolaikinės muzikos festivaliu „Permainų muzika”.


Kultūros straipsnių vidus

2019-09-15

2 komentarai “Šiuolaikinio meno mėnuo įsibėgėja: lervas keičia freska”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt