P0

Uostas ir jūra

„Brabanderyje“ – jūreivių pirmakursių „krikštynos”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-23


Klaipėdos universitetas (KU) praneša Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai (LAJM) išnuomojęs  universiteto burlaivį „Brabander“, kuriuo jūreiviai pirmakursiai plauks į atvirą jūrą.

Tokia galimybė LAJM pirmo kurso studentams pasitaiko pirmąkart. Siekiama, kad jaunuoliams iš karto būtų suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai. Tokius jie paprastai įgydavo anksčiausiai po metų.

„Norime, kad pirmojo kurso studentai iš karto gautų „jūrinį krikštą“. Juk pabaigus studijas, tikriausiai, reikės daug dirbti panašiomis sąlygomis. Svarbu, kuo anksčiau suprasti, koks tai jausmas“, –pranešima spaudai cituojamas KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

LAJM pirmo kurso jūrinių studijų studentai jau pradėjo praktinius užsiėmimus burlaivyje, ruošdamiesi plaukimui į atvirą jūrą. Per 3 dienas planuojama aplankyti artimiausius Liepojos, Ventspilio, Gdansko, Gdynios uostus. Pasiruošiant dirba „Brabander“ specialistai, instruktažus jūros naujokams teikia ir pats burlaivio kapitonas Valdemaras Vizbaras.

Uosto vidus kompas

Anot dr. B. Petrausko, toks sumanymas vykdomas pirmąjį kartą, tačiau yra tikimybė, jog ne paskutinį.

„Gali būti, jog ateityje bus vykdomi ir tolimesni plaukimai, pavyzdžiui, į Švediją ar Suomiją. Priklausys nuo to, kaip seksis šįkart“, – teigė jis.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais numatyti 5-6 tokie plaukimai. Pirmasis, jei tik leis oro sąlygos, įvyks jau šį pirmadienį, rugsėjo 23 d.


2019-09-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt