P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos politikai neskuba viešinti savo interesų (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-09-25


Net trečdalis Klaipėdos miesto tarybos narių nėra linkę laikytis įstatymo, kuris juos įpareigoja visuomenei atskleisti savo viešuosius ir privačius interesus. Šie politikai trečiadienį turėjo aiškintis Etikos komisijai.

Ją atlikti tyrimą įpareigojo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teisės aktuose numatyta, jog savivaldybių tarybų nariai, davę priesaiką naujai kadencijai, per 30 dienų VTEK turi pateikti viešųjų ir privačių interesų deklaracijas. Konstatuojama, kad net 12 naujos kadencijos Klaipėdos miesto tarybos narių nesilaikė tokios prievolės.

Įstatymui esą nusižengė Arūnas Andriulis, Vidmantas Dambrauskas, Rimantas Didžiokas, Romaldas Idzelevičius, Laima Juknienė, Justina Kunickaitė, Andrius Petraitis, Nina Puteikienė, Lina Skrupskelienė, Jurij Šeršniov, Alvidas Šimkus, Viačeslav Titov. Visi jie buvo pakviesti trečiadienį pasiaiškinti Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisijai, tačiau atvyko vos keli.

„Tokią deklaraciją pildžiau prieš rinkimus ir tikrai nežinojau, kad ją vėl reikia pateikti po priesaikos, todėl ir sėdėjau ramus. Kai jau buvau informuotas pateikti deklaraciją, ją pateikiau birželio 3 dieną, bet nusiunčiau ne į VTEK, o į VRK. Paskui patikslinau. Viskas dėl nežinojimo, labai atsiprašau, kad taip išėjo“, – Etikos komisijai aiškinosi R. Idzelevičius.

Kitokią versiją pateikė L. Skrupskelienė. „Ir žinojau, ir ne pirmą kadenciją esu miesto taryboje, ir kolegoms padėjau užpildyti tas deklaracijas, o savo pamiršau, ar apsiskaičiavau, kada ją pateikti. Net nežinau, kaip pasiteisinti. Kalta, savaitę pavėlavau“, – tvirtino politikė.

Su netikėtomis kliūtimis susidūrė A. Šimkus. Jis teigė, kad deklaraciją pateikė laiku, tačiau buvo nurodęs savo tikrosios darbovietės kodą, o dokumente reikia nurodyti Klaipėdos savivaldybės kodą, todėl deklaracija buvo nepriimta. „Kai pateikiau taip, kaip reikalaujama, paaiškėjo, kad kelias dienas pavėlavau, todėl ir esu tame svarstytinų miesto tarybos narių sąraše. Esu kaltas ir esu kaltas, daugiau nežinau, ką pridurti“, – nesislapstė A. Šimkus.

Dar keli miesto tarybos nariai, kurių elgesį nurodyta ištirti, taip pat veikiausiai supainiojo darboviečių kodus, nes jų pateiktos deklaracijos vėlavo kelias dienas.

Anot Etikos komisijos pirmininko Edmundo Kvederio, miesto tarybos narė J. Kunickaitė į deklaracijas nepateikusių politikų sąrašą įtraukta galimai per neapsižiūrėjimą. Ji deklaraciją pateikė laiku – per 30 dienų po priesaikos. Tiesiog ji prisiekė birželio 20 d., nes keitė kitą miesto tarybos narį, o deklaraciją pateikė liepos 3 d. Matyt, VTEK ją priskyrė politikams, kurie prisiekė balandžio 18 dieną, tad deklaracijas turėjo pateikti iki gegužės 19 dienos. „Galima konstatuoti, kad ji jokio pažeidimo nepadarė“, – teigė E. Kvederis.

Jis pabrėžė, kad Etikos komisija gali priimti sprendimą, nors ir nesulaukė kitų miesto tarybos narių paaiškinimo apie priežastis, kodėl vėlavo pateikti ar net nepateikė deklaracijų. Beje, vienintelis V. Titov yra nepateikęs savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, o kiti pavėlavo arba kelias dienas, arba kelis mėnesius.

Miesto straipsnių vidus

E. Kvederio teigimu, Etikos komisija ir turi nuspręsti, ar šie politikai, nepateikę ar pavėlavę pateikti savo deklaracijas, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. „Etikos komisija gali konstatuoti, ar pažeidimas yra, ar jo nėra. Kai sprendimas bus priimtas, apie jį turėsime informuoti VTEK, perduoti pateiktus miesto tarybos narių pasiaiškinimus“, – teigė komisijos pirmininkas.

Priimti sprendimą Etikos komisija turėtų kitame posėdyje.


  2019-09-25

  2 komentarai “Klaipėdos politikai neskuba viešinti savo interesų”

  1. AvatarKur Puteikienės atsakymas (IP: 86.100.21.97)

   Nina Puteikienė visur ir visada komentuoja. Kur dabar jos paaiškinimas????

  2. Avatarklaipedskas (IP: 88.119.130.123)

   Kažkoks biurokratinis bullshit

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt