P0

Miestas

Išlydėti Portugalijos kariai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-26


Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione surengta Portugalijos rotacinių pajėgų karių išlydėtuvių ceremonija.

Keturis mėnesius Portugalijos kariai su brigados „Žemaitija“ vienetais, Karinių jūrų pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariais treniravosi bendruose mokymuose.

Lauros Jokšaitės nuotr.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Artūras Radvilas, sveikindamas išvykstančius Portugalijos karius, palinkėjo jiems stiprybės ir padėkojo už jo kariams perduotą patirtį įvairių pratybų metu, kuriose sąjungininkai veikė išvien su Lietuvos kariais. Portugalijos rotacinių pajėgų Lietuvoje vadas komandoras leitenantas Ricardo Pereira Da Silva dėkojo už suteiktas sąlygas treniruotis ir įgytą patirtį.

Nuo liepos rotacijos laikotarpiui Portugalijos kariai buvo įsikūrę Klaipėdoje dislokuotame Butigeidžio dragūnų batalione ir daugiausiai treniravosi su šio bataliono kariais.

Pratyboms Lietuvoje portugalų kariai atsigabeno karinę techniką – visureigius, kovines valtis. Visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą jiems suteikė Lietuvos kariuomenė.

Tai buvo jau penktas kartas, kai į Lietuvą Portugalijos kariai atvyko pagal NATO sutartas atgrasymo priemones prie rytinių NATO sienų taip reaguojant į Rusijos intervencinius veiksmus Ukrainoje.

Nuo 2014 metų pavasario, kai buvo pradėtos šios NATO saugumo priemonės prie rytinių NATO sienų, Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės pajėgos. Spalį į Lietuvą atvyksta nauja JAV karių pamaina – 500 karių su savo karine technika ir įranga.


  2019-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt