P0

Verslas

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai minės 100-metį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-30


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai antradienį, spalio 1-ąją, paminės savo veiklos 100-metį.

Antradienį 11 val. neišlikusio Biržos pastato, kur tarpukariu veikė rūmai, vietoje prie Žvejo skulptūros (Danės g.) vyks informacinio ženklo apie rūmų Klaipėdos krašte istoriją atidengimo ceremonija.

Vakare Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai savo narius ir partnerius kvies į šventinį renginį Klaipėdos dramos teatre. Jo metu bus įteikti svarbiausi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimai – sidabro „Darbo žvaigždės“ bei Padėkos ženklai. Jame dalyvaus 350 verslo atstovų ir svečių.

Biržos rūmai, kuriuos tarpukariu veikė Klaipėdos prekybos rūmų (vok. Handelskammer Memel). www.pinterest.dk nuotr.

Klaipėdos krašte ši verslo savivaldos organizacija buvo įsteigta anksčiau negu Lietuvoje (1925 m. Kaune). Šiandien veikiantys Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai tai laiko verslo bendrystės tradicijų tąsa.

Klaipėdos pirklių korporacija buvo pertvarkoma į Prekybos rūmus remiantis nauja 1897 m. Prūsijos įstatymo redakcija. Ji suteikė rūmams juridinio asmens statusą ir naujų funkcijų , tarp kurių – ekspertų prisaikdinimas, produktų kilmės sertifikatų išdavimas, be to, turėjo prisidėti pildant prekybos registrą. 1919 m. spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo ir Prekybos rūmų rinkimų statutus.

Klaipėdos prekybos rūmų (vok. Handelskammer Memel) veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien – nevyriausybinė, nepolitinė, nešakinė, ne pelno siekianti didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, veikianti pagal atskirą 1995 m. priimtą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą bei vienijanti daugiau kaip 230 narių, tarp kurių – didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai. Klaipėdos rūmų tikslas – atstovauti Vakarų Lietuvos regiono verslo interesams bei siekti verslo plėtros.


2019-09-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt