P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Atidaryti naujieji benamiams skirti nakvynės namai (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-10-04


Penktadienio rytą oficialiai atidaryti ir pašventinti Dubysos gatvėje, netoli prekybos centro „Depo“ pastatyti daugiau nei pusę milijono eurų atsiėję naujieji saugios nakvynės namai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorės Almos Kontrimaitės, čia bus teikiamos dvi paslaugos – laikinos nakvynės ir nauja, saugios nakvynės paslauga, kuri iš esmės reiškia galimybę neblaiviam asmeniui per naktį saugiai išsiblaivyti. Tam yra skirtos aštuonios vietos. Laikinąją nakvynę čia galės rasti 51 asmuo – kaip ir buvo iki šiol Šilutės plente buvusiose rūsio patalpose.

Saugios nakvynės namuose dirbs 9 asmenys. Naktimis numatoma, kad čia darbuosis po kelis žmones.

Duris benamiams naujieji saugios nakvynės namai atvėrę nuo pirmadienio, paslauga jau pasinaudojo 36 asmenys.

„Lankosi, domisi, teiraujasi. Atsiliepimai, kiek girdime, kaip ir viskas neblogai. Tik vieta dar neįprasta, bet atstumas nėra didelis, jie mieste per dieną daug vaikšto”, – sakė direktorė.

Nakvoti benamiai čia gali moduliniuose nameliuose. Vienai nakčiai apsistoję žmonės taip pat galės pasinaudoti dušu, virtuve, išsiskalbti drabužius naujai įrengtoje skalbykloje, pasigaminti maisto.

Nakvynės namus pašventinęs Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Mindaugas Šlaustas atkreipė dėmesį, kad jie atveriami šv. Pranciškaus, kuris laikomas ir vargšų globėju, dieną.

Pradinė projekto vertė siekė 477 609 eurų, tačiau praėjus beveik pusmečiui po sutarties pasirašymo ji buvo pakoreguota dėl papildomų darbų – darbo projekte nenumatyto atraminės sienutės įrengimo, siurblinės šulinio, antžeminės slėptuvės elementų demontavimo, ventiliacijos kaminėlių remonto ir įėjimų į slėptuvę remonto. Dėl to kaina padidėjo iki 514 734 Eur. Europos Sąjunga projektui skyrė 424 577,42 Eur, likusios – savivaldybės biudžetas.

Darbus atliko  „Konsolė“.

INFORMACIJA

Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nuo 20 val. iki 8 val. Paslauga teikiama asmenims, kurie yra benamiai, ir kai nesuteikus šių paslaugų iškyla grėsmė asmens sveikatai ir gyvybei. Kai asmuo naudojasi laikino apnakvindinimo paslauga tris naktis iš eilės, Nakvynės namų socialinis darbuotojas įvertina asmens socialinių paslaugų poreikį, o nustatęs, kad jam šios paslaugos nepakanka ir reikia daugiau paslaugų, apie tai informuoja asmenį bei siūlo rašyti prašymą dėl apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugų skyrimo. Atsižvelgiant į individualią asmens situaciją, Nakvynės namai gali suteikti apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugą. Jei asmuo atsisako rašyti prašymą dėl kitų paslaugų teikimo, jam toliau teikiama laikino apnakvindinimo paslauga, tačiau asmuo turi pristatyti pažymą apie sveikatos būklę (ftiziatro, psichiatro, odos ir veneros ligų dispanserio). Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nemokamai.

Laikino apnakvindinimo saugios nakvynės namuose paslauga teikiama bet kuriuo paros metu, teikimo trukmė – vienas kartas ne ilgiau kaip viena para. Ši paslauga teikiama benamiams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų, esant krizinei situacijai, kai nesuteikus šių paslaugų iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei. Policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų į Nakvynės namus pristatytiems asmenims laikino apnakvindinimo saugios nakvynės namuose paslauga teikiama esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba.


  2019-10-04

  2 komentarai “Atidaryti naujieji benamiams skirti nakvynės namai”

  1. AvatarDalia (IP: 84.15.191.13)

   Sveiki, aš su prašymu kreipiuosi į Jus. Aš esu iš Vilnius, man reikalingas žmogus, kuriam suteikciau nuolatine gyvenama vieta ir darbo vieta. Darbas naktį budėjimas hostelyje kas antra naktį. Galimi ir papildomu darbai zmogui pageidaujant. Prašymas, kad žmogus butų rimtas ir labai nepiktnaudžiautų alchogoliu. Laukiu Jūsų pasiūlymo.Pagarbiai. Dalia. Telefono Nr. 860794434

  2. AvatarGedas (IP: 84.15.182.68)

   Neblogai seni surūdiję jūriniai konteineriukai “pasitobulino”, tapo gražiais nameliais už pusę milijono 😀 stebuklų šalis vienareikšmiškai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt