P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdos šviesoforų reikalus nulems Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-10-04


Klaipėdos savivaldybei, per teismą bandančiai atsikratyti 22 000 eurų baudos už be konkurso sudarytą sutartį su savo įmone  „Gatvių apšvietimas“, teks laukti Europos Sąjungos Teisingumo Teismo išaiškinimo.

Tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis uostamiesčio valdžios skundą.

AJEL (pixabay.com) nuotr.

Konkurencijos tarybos (KT) baudą savivaldybė pernai lapkritį užsidirbo už tai, kad dar 2015 m. pabaigoje sudarė trejų metų trukmės sutartį su savo 100 proc. kontroliuojama UAB „Gatvių apšvietimas“ dėl eismo reguliavimo priemonių eksploatacijos bei įrengimo paslaugų.

KT konstatavo, kad taip buvo pažeistas Konkurencijos įstatymas, nes nebuvo organizuotas konkursas ar kita konkurencinga procedūra. Taryba už šį pažeidimą Savivaldybei skyrė 22 000 Eur baudą ir įpareigojo Savivaldybę ne vėliau kaip per tris mėnesius paskelbti konkursą arba kitą konkurencingą procedūrą dėl tokių paslaugų teikimo.

Klaipėdos savivaldybė su tokiu sprendimu nesutiko ir apskundė jį Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Pastarasis ėmėsi tokios bylos ir nustatė, kad jau yra nagrinėjama kita administracinė byla, kurioje taip pat sprendžiamas panašus ginčas dėl kitos savivaldybės veiksmų teisėtumo įsigyjant komunalinių atliekų tvarkymo sistemos eksploatavimo paslaugas. Ši byla yra sustabdyta, nes teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (ESTT) su prašymu priimti prejudicinį sprendimą.

Pastarojo prašoma išaiškinti, ar situacija, kai savivaldybė sudaro sandorius su teisiškai nuo jo atskirtu, bet kontroliuojamu taip pat kaip ir jos tarnybos subjektu, yra savaime teisėta, neteikia jam privilegijų ir nepažeidžia kitų ūkio subjektų teisės į sąžiningą konkurenciją.

Tad ir Vilniaus apygardos teismas pasielgė analogiškai – sustabdė Klaipėdos savivaldybės bylą iki ESTT priims prejudicinį sprendimą.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2019-10-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt