P0

Politikų tribūna

E. Gentvilas: valstybiniam monopolistui – kontraktai be konkursų?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-08


Neskaidrus ir galimai neefektyvus valstybės lėšų panaudojimas. Tokias žodžiais Seimo ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas apibūdina Lietuvos automobilių kelių direkcijos planuojamą sprendimą be konkurso šalies kelių priežiūrą už beveik 80 mln. eurų „dovanoti“ valstybės valdomai akcinei bendrovei „Kelių priežiūra“. Dėl tokio sprendimo teisėtumo ir atitikimo įstatymams Seimo narys kreipėsi į premjerą ir susisiekimo ministrą.

Eugenijus Gentvilas. Eriko Ovčarenkos nuotr.

„Jau tuomet, kai prieš 2 metus apjungiant regionines kelių priežiūros įmones buvo sukurta valstybės valdoma bendrovė „Kelių priežiūra“, sakiau, kad šis monopolistinis valstybinis monstras žlugdys privačius vietos verslus ir konkurenciją. Dabar tai patvirtina konkretūs žingsniai – Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja be konkurso 21 tūkst. km valstybinių kelių priežiūrą už beveik 80 mln. eurų „atiduoti“ valstybės valdomai įmonei „Kelių priežiūra“. Ironiška, kad konkursas neskelbiamas, nes esą nebūtų lygiaverčio konkurento“, – pastebi Seimo ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Seimo narys atkreipia dėmesį į tai, kad samprotavimai esą dėl didelės darbų apimties dauguma kelininkų bendrovių, kurios teikia kelių priežiūros paslaugas, atsisakytų dalyvauti viešame pirkime, neturi pagrindo, nes pirkimą ne tik galima, bet netgi būtina skaidyti į dalis, kaip tą rekomenduoja daryti Viešųjų pirkimų tarnyba. Tokiu būdu taip pat paaiškėtų, ar valstybės planuojama skirti apie 80 mln. eurų suma per metus už kelių priežiūra yra optimali ir konkurencinga. Juo labiau, kad joks šiuo metu galiojantis teisės aktas nenustato bendrovei „Kelių priežiūra“ išskirtinių monopolinių teisių bei nesuteikia išimties teikti paslaugas ir darbus neskelbiant konkurso.

„Jei viena valstybės valdoma įmonė kitai „padovanos“ 80 mln. eurų mokesčių mokėtojų pinigų, net formaliai nepasitikrinusi, ar rinka nepasiūlytų geresnės kainos, tai bus neskaidrus ir neefektyvus valstybės lėšų panaudojimas, ignoruojant Viešųjų pirkimų įstatymą“, – įsitikinęs Seimo ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.


  2019-10-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt