P0

Kultūra

Jūrų muziejus vilios turistus iš Kaliningrado

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-08


Lietuvos jūrų muziejus, siekdamas atgaivinti kultūrinį turizmą Klaipėdos – Kaliningrado pasienio zonoje, pradeda naują projektą „Cross-border transmission!“ (bendradarbiavimas per sieną) su partneriais iš Kaliningrado: Frydlando vartų muziejumi ir Kaliningrado zoologijos sodu.

Projektas truks iki 2021 metų liepos ir bus plėtojamas trimis kryptimis: kultūros paveldo atkūrimas ir pritaikymas, rekreacinio potencialo vystymas, patirties sklaida.

Bendra projekto vertė – 952 522,67 Eur, iš jų – Europos Sąjungos parama sudarys 454 992,61 Eur, Rusijos Federacijos parama – 402 277,79 Eur.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sakė, jog tikisi, kad toks bendradarbiavimas padės atgaivinti turistų iš Kaliningrado srautus.

„Dar prieš kokius aštuonerius metus kaiminyninės šalies lankytojai sudarė iki 8 ar net daugiau procentų visų muziejaus lankytojų. Kultūra stiprina pozityvų dialogą ir mažina bet kokias įtampas. Labai svarbu ir tai, kad projekto lėšos yra nukreipiamos konkretiems paveldo tvarkybos darbams. Bus sutvarkyta „kaklo poterna“ – tunelis, kuriuo patenkama į muziejaus kiemą, ant pylimų esančios patalpos (buvusios parako saugyklos) ir įrengtas keltuvas, judėjimo negalią turintiems asmenims padėsiantis patekti ant pylimų.”, – pranešime spaudai cituojama O. Žalienė.

Kaliningrade bus sutvarkytas zoologijos sodo istorinio fontanas bei gyvūnų voljerai, atlikti Frydlando vartų muziejaus patalpų tvarkybos, elektrifikacijos darbai, restauravimas, įrengtas fasado apšvietimas, leisiantis išryškinti paveldo vertes.

Kultūros straipsnių vidus

Nerijos forto statiniai, išskyrus akvariumą ir tris kaponyrus bei sargybinę, kuriose įrengtos ekspozicijos, neremontuoti jau keturi dešimtmečiai – nuo muziejaus įkūrino. Kaliningrado paveldo objektai – dar ilgiau nematę pagalbos: Frydlando vartai – nuo pokario, o zoologijos sodo vadovai teigia, kad net 70 proc. pastatų reikia restauruoti ir remontuoti. Vien miestelėnų itin pamėgtam fontanui, kurio įranga sugedo pernai, manoma reiks apie 200 tūkst. Eur.


2019-10-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt